KAYSERİ HABERLERİ

İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

DHA
18.07.2017 - 18:13Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ İl Koordinasyon Kurulu'nun 2017 yılı 3'ncü dönem toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı.
Kayseri'deki yatırım ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu'nda toplantı düzenlendi. Toplantıya Vali Kamçı, Vali Yardımcısı Nail Anlar, kaymakam ve belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı. Vali Kamçı, yılın üçüncü dönem toplantısında 2017 yılı yatırım programında yer alan ve şehirde kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan yatırımların 30 Haziran 2017 itibariyle gerçekleşme durumunun değerlendirmesinin yapılacağını belirterek, aynı zamanda 2017 yılı hedeflerinin konuşulacağını ifade etti. 
Vali Kamçı, 2017 Haziran ayı sonu itibariyle il genelinde merkezi idare birimleri tarafından toplam 404 proje üzerinde çalışma gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu projeler için merkezi idare tarafından öngörülen 1 milyar 815 milyon TL’lik ödenekten yaklaşık 1 milyar 148 milyon liranın harcanarak yüzde 63’lük bir gerçekleşme oranına ulaşıldığını belirtti.
Kayseri Valisi Kamçı, yerel yönetimlerde toplam proje sayısının 501 olduğunu, bu projeler için 1 milyar 101 milyon TL ödenek ayrıldığını ifade ederek, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 464 milyon TL nakdi harcama yapıldığını, parasal gerçekleşme oranının yüzde 42 olduğunu söyledi.
Yatırımcı kuruluşların yatırımları ile mahalli idare yatırımlarının birlikte değerlendirildiğinde il genelindeki toplam proje sayısını 905 olarak açıklayan Vali Kamçı, toplam 2 milyar 916 milyon liralık ödeneğin 1 milyar 612 milyon lirasının harcandığını ve yüzde 55 oranında parasal gerçekleşme oranına ulaşıldığını kaydetti. 2017 yılında da Kayseri'de kamu hizmetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik yatırımcı kuruluşlarına başarılı bir dönem geçirmelerini dileyen Vali Kamçı, Kayseri’nin yatırımlar konusunda bir aksaklık olmadığını vurguladı. Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri'de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı