KİLİS HABERLERİ

İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

IHA
27.10.2015 - 15:33Son Güncelleme :

İL KOORDİNASYON KURULU KİLİS VALİSİ SÜLEYMAN TAPSIZ, BAŞKANLIĞI'NDA YAPILDI

IHA

İl Koordinasyon Kurulu 2015 yılı 4’üncü Dönem toplantısı, Vali Süleyman Tapsız başkanlığında yapıldı.
Kamu Kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Kilis İl Koordinasyon Kurulu 2015 yılı 4’üncü Dönem toplantısı, Özel İdare Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yatırımcı kuruluşların işbirliği içerisinde çalıştığını belirten Vali Tapsız, Kilis’te uygulanmakta olan toplam kamu yatırımcı kuruluş proje sayısının 412 olduğunu, bu projelerin 167’sinin Genel İdare bütçesi kapsamındaki kuruluşlarca, 245’nin mahalli idare kuruluşlarınca yürütüldüğünü belirtti. Vali Tapsız, "Projelerin bedelleri toplamı 694 milyon TL, 2015 yılı ödenekleri toplamı 133 milyon TL, dönem sonuna kadar yapılan harcamalar ise 133 milyon TL’dir. Projelerin başlangıcından günümüze nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 22 seviyesindedir. Fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 95’dir. Yatırımların sektörler itibariyle dağılımı incelendiğinde projelerin tarım, hizmet, ulaştırma, eğitim ve sanayi sektörlerinde yürütüldükleri görülmektedir" dedi.
Genel bütçeli kamu kuruluşlarınca yürütülen 167 proje olduğunu belirten Tapsız, "Merkez ilçe için 143 proje, Musabeyli için 14 proje, Elbeyli 3 ve Polateli ilçeleri için 7 proje yürütülüyor. Mahalli idare kuruluşlarına bakıldığı zaman ise İl Özel İdaresi 232 proje, Kilis Belediyesi 13 proje yürütüyor" dedi.
Toplantıya Vali Süleyman Tapsız, ilçe Kaymakamları, resmi kurumların bölge müdürleri, daire amirleri ile yatırımcı kuruluşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden İl Koordinasyon Kurulu Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Koordinasyon Kurulu Toplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı