KAYSERİ HABERLERİ

İl koordinasyon kurulu ikinci dönem toplantısı yapıldı

DHA
19 Nisan 2016 - 16:34Son Güncelleme : 19 Nisan 2016 - 16:35

İl koordinasyon kurulu ikinci dönem toplantısı yapıldı

DHA

KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ İl Koordinasyon Kurulu’nun 2016 yılı ikinci dönem toplantısı Vali Orhan Düzgün başkanlığında yapıldı.
Kentte  gerçekleştirilen yatırımlarının ve sosyo-ekonomik gelişmelerin yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle değerlendirildiği, bunlara ilişkin sorunların çözülmesinde ve sahip olunan potansiyelin değerlendirilmesinde kuruluşlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu'nda Vali Düzgün başkanlığında düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.
Vali Düzgün, 2016 Mart ayı sonu itibariyle yılında il genelinde merkezi idare birimleri tarafından toplam 420 proje üzerinde çalışma gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu projeler için merkezi idare tarafından öngörülen 1 milyar 67 milyon TL’lik ödenekten yaklaşık 393 milyon liranın harcanarak yüzde 37'lik bir gerçekleşme oranına ulaşıldığını ifade etti. Mahalli idarelerde ise mart ayı sonu itibariyle 232 projeye yatırım bütçelerinde 272 milyon liralık ödeneğin ayrıldığını ifade etti.
652 PROJE İÇİN 1 MİLYAR 340 MİLYON TL
Yatırımcı kuruluşların yatırımları ile mahalli idare yatırımlarının birlikte değerlendirildiğinde il genelindeki toplam proje sayısını 652 olarak açıklayan Vali Düzgün, toplam 1 milyar 340 milyon liralık ödeneğin 603 milyon lirasının harcandığını ve yüzde 45 oranında parasal gerçekleşme oranına ulaşıldığını kaydetti. 2016 yılında da ilimizde kamu hizmetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik yatırımcı kuruluşlarına başarılı bir dönem geçirmelerini dileyen Vali Düzgün, kamu yatırımlarında koordinasyonunun önemine işaret ederek, ilgili kamu kurumlarından koordinasyonun tam olarak sağlanmasını istedi. Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri'de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl koordinasyon kurulu ikinci dönem toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl koordinasyon kurulu ikinci dönem toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı