ELAZIĞ HABERLERİ

İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı

IHA
15.10.2015 - 17:38Son Güncelleme :

İL KOORDİNASYON KURULU 4. DÖNEM TOPLANTISI VALİ MURAT ZORLUOĞLU BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

IHA

Elazığ’da Koordinasyon Kurulu 2015 yılı 4. dönem toplantısı Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı.
İl Bank Bölge Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, Elazığ Ticaret Odası Başkanı İdris Alan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, ilçe kaymakam ve belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Vali Zorluoğlu, toplam 3 milyar 235 milyon 965 bin TL proje bedelli 84 projenin 2015 yılı yatırım başlangıç ödeneğinin 291 milyon 929 bin olduğunu belirterek, “Bugün itibariyle bu ödeneğin 269 milyon 142 bin TL’si harcanmış bulunuyor. Yani bu yıl Elazığ için öngörülen yatırımlarda kullanılacak bütçenin toplam ödeneğinde nakdi gerçekleşme oranı yüzde 92 si civarındadır” dedi.
Projeler ve ödenekleri hakkında bilgi veren Zorluoğlu, “Merkezi idarenin bu projeler için ayırdığı ödeneğin yüzde 92’sini bu projelere bugün itibariyle harcamış bulunuyoruz. Sektörlere göre değerlendirme yapıldığında tarım, ulaştırma ve sağlık sektörlerinin il ortalamasının üzerinde bir gerçekleşmeye sahip olduklarını görüyoruz. Diğer sektörlerde ise nakdi gerçekleşme ortalamanın altında kalmaktadır. Yatırımcı kurumlara göre değerlendirdiğimizde ise, Fırat Liman Başkanlığı, EUAŞ Keban HES İşletmesi, DAP Bölge Kalkınma İdaresi ve SGK’nın bu dönem itibariyle nakdi gerçekleşmelerinin olmadığını, projelerle ilgili ihale süreçlerinin devam ettiğini görmek mümkündür. Proje bazında ise toplam 84 projeden 31 projede harcama olmadığını, bu projelerin ihale süreçlerinin devam ettiğini, kalan 53 projede ise işlerin devam ettiğini söyleyebiliriz. Yılsonu itibariyle ilimize ayrılan ödenekler devam eden projelerde bütünüyle amacına uygun olarak kullanılmış olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı