GeriSpor İl il Milletvekili Listesi
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İl il Milletvekili Listesi

ADANA (14): AKP (8): Ömer Çelik, Abdullah Çalışkan, Ziyaettin Yağcı, Vahit Kirişci, Recep Garip, Abdullah Torun, Ali Küçükaydın, Ayhan Zeynep Tekin.

CHP (6): Nevin Gaye Erbatur, Mehmet Ziya Yergök, Tacidar Seyhan, Kemal Sağ, Uğur Aksöz, Atilla Başoğlu.

ADIYAMAN (5): AKP (4): Mehmet Özyol, Mahmut Göksu, Fehmi Hüsrev Kutlu, Ahmet Faruk Ünsal.

CHP (1): Şevket Gürsoy.

AFYON (7): AKP (6): Sait Açba, İbrahim Hakkı Aşkar, Ahmet Koca, Mahmut Koçak, Halil Aydoğan, Reyhan Balandı.

CHP (1): Halil Ünlütepe.

AĞRI (5): AKP (3): Halil Özyolcu, Mehmet Kerim Yıldız, Mehmet Melik Özmen.

CHP (2): Cemal Kaya, Naci Aslan.

AMASYA (3): AKP (2): Akif Gülle, Hamza Albayrak.

CHP (1): Mustafa Sayar.

ANKARA (1. BÖLGE) (15): AKP (7): İsmail Alptekin, Bülent Gedikli, Cemil Çiçek, Ali Babacan, Ersönmez Yarbay, Mehmet Zekai Özcan, Remziye Öztoprak.

CHP (8): Önder Sav, Eşref Erdem, Oya Araslı, Yılmaz Ateş, Ayşe Gülsün Bilgehan, İsmail Değerli, Mehmet Tomanbay, Levent Gök.

ANKARA (2. BÖLGE) (14): AKP (9): Salih Kapusuz, Eyyüp Sanay, Mehmet Said Yazıcıoğlu, Beşir Atalay, Reha Denemeç, Haluk İpek, Telat Karapınar, Nur Doğan Topaloğlu, Mustafa Tuna.

CHP (5): Bayram Ali Meral, Yakup Kepenek, A. İsmet Çanakçı, Zekeriya Akıncı, Muzaffer R. Kurtulmuşoğlu.

ANTALYA (13): AKP (5): Mehmet Dülger, Mevlüt Çavuşoğlu, Burhan Kılıç, Osman Akman, Fikret Badazlı.

CHP (8): Deniz Baykal, Tuncay Ercenk, Nail Kamacı, Osman Kaptan, Atilla Emek, Feridun Fikret Baloğlu, Hüseyin Ekmekçioğlu, Osman Özcan.

ARTVİN (2): AKP (1): Orhan Yıldız

CHP (1): Yüksel Çorbacıoğlu

AYDIN (8): AKP (4): Atilla Koç, Ahmet Rıza Acar, Ahmet Ertürk, Semiha Öyüş.

CHP (4): Mehmet Mesut Özakcan, Mehmet Semerci, Mehmet Boztaş, Özlem Çerçioğlu.

BALIKESİR (8): AKP (5): İsmail Özgün, Ahmet Edip Uğur, Ali Osman Sali, Turhan Çömez, Ali Aydınlıoğlu.

CHP (3): Orhan Sür, Ali Kemal Deveciler, Sedat Pekel.

BİLECİK (2): AKP (1): Fahretin Poyraz.

CHP (1): Yaşar Tüzün.

BİNGÖL (3): AKP (3): Mahfuz Güler, Fevzi Berdibek, Abdurrahman Anik.

BİTLİS (4): AKP (3): Zeki Ergezen, Vahit Kiler, Abdurrahim Aksoy.

Bağımsız: Edip Safter Gaydalı

BOLU (3): AKP (3): Mehmet Güner, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek

BURDUR (3): AKP (2): Mehmet Alp, Bayram Özçelik.

CHP (1): Ramazan Kerim Özkan.

BURSA (16): AKP (12): Ertuğrul Yalçınbayır, Mehmet Altan Karapaşoğlu, Faruk Çelik, Sedat Kızılcıklı, Mehmet Emin Tutan, Şerif Birinç, Şevket Orhan, Niyazi Pakyürek, Zafer Hıdıroğlu, Mustafa Dündar, Faruk Anbarcıoğlu, Abdulmecit Alp.

CHP (4): Ali Dinçer, Kemal Demirel, Mustafa Özyurt, Mehmet Küçükaşık.

ÇANAKKALE (4): AKP (2): Mehmet Daniş, İbrahim Köşdere.

CHP (2): İsmail Özay, Ahmet Küçük.

ÇANKIRI (3): AKP (3): Hikmet Özdemir, İsmail Ericekli, Tevfik Akbak

ÇORUM (5): AKP (4): Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Ali Yüksel Kavuştu, Muzaffer Külcü.

CHP (1): Feridun Ayvazoğlu.

DENİZLİ (7): AKP (4): Osman Nuri Filiz, Mehmet Salih Erdoğan, Mehmet Yüksektepe, Ümmet Kandoğan.

CHP (3): Mehmet Uğur Neşşar, V. Haşim Oral, Mustafa Gazalcı.

DİYARBAKIR (10): AKP (8): Osman Aslan, M. İhsan Arslan, Aziz Akgül, Cavit Torun, Ali İhsan Merdanoğlu, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Fehmi Uyanık, İrfan Rıza Yazıcıoğlu.

CHP (2): Mesut Değer, Muhsin Koçyiğit.

EDİRNE (4): AKP (1): Ali Ayağ.

CHP (3): Necdet Budak, Rasim Çakır, Nejat Gencan.

ELAZIĞ (5): AKP (4): Mehmet Necati Çetinkaya, Abdulbaki Türkoğlu, Zülfü Demirbağ, Şemsettin Murat.

Bağımsız: Mehmet Ağar.

ERZİNCAN (3): AKP (2): Tevhit Karakaya, Talip Kaban

CHP (1): Erol Tınastepe

ERZURUM (7): AKP (7): Recep Akdağ, Muzaffer Gülyurt, Mücahit Daloğlu, Mustafa Ilıcalı, Ömer Özyılmaz, Mustafa Nuri Akbulut, İbrahim Özdoğan

ESKİŞEHİR (6): AKP (3): Murat Mercan, Muharrem Tozçöken, Fahri Keskin.

CHP (3) : Cevdet Selvi, Mehmet Vedat Yücesan, Mehmet Ali Arıkan.

GAZİANTEP (10): AKP (7): Kürşad Tüzmen, Nurettin Aktaş, Ömer Abuşoğlu, Ahmet Uzer, Metin Özkarslı, Mehmet Sarı, Fatma Şahin.

CHP (3): Abdülkadir Ateş, Mustafa Yılmaz, Ahmet Yılmazkaya.

GİRESUN (5): AKP (4): Nurettin Canikli, Hasan Aydın, Ali Temur, Adem Tatlı.

CHP (1): Mehmet Işık.

GÜMÜŞHANE (2): AKP (2): Sabri Varan, Temel Yılmaz

HAKKARİ (3): AKP (1): Fehmi Öztunç.

CHP (1): Esat Canan.

Bağımsız: Mustafa Zeydan

HATAY (10): AKP (6): Sadullah Ergin, Mehmet Soydan, Fuat Geçen, İsmail Soylu, Mehmet Eraslan, Ahmet Şanverdi.

CHP (4): İnal Batu, Fuat Çay, Abdülaziz Yazar, Zübeyr Amber.

ISPARTA (5): AKP (4): Erkan Mumcu, Recep Özel, Mehmet Sait Armağan, Mehmet Emin Murat Bilgiç.

CHP (1): Mevlüt Coşkuner.

İÇEL (12): AKP (5): Ali Er, Dengir Mir Mehmet Fırat, Ömer İnan, Saffet Benli, Mustafa Eyiceoğlu.

CHP (7): Mustafa Özyürek, Ersoy Bulut, Şefik Zengin, Ali Oksal, Hüseyin Özcan, Vahit Çekmez, Hüseyin Güler.

İSTANBUL (1. BÖLGE) (24): AKP (14): Kemal Unakıtan, İrfan Gündüz, Tayyar Altıkulaç, Mustafa Ataş, Mehmet Beyazıt Denizolgun, Binali Yıldırım, Nusret Bayraktar, Gülseren Topuzlu, Ali İbiş, Hüseyin Besli, Mehmet Sekmen, Emin Şirin, Gürsoy Erol, Muharrem Karslı.

CHP (10): Kemal Derviş, Ömer Zülfü Livanelioğlu, Algan Hacaloğlu, Güldal Okuducu, Ali Topuz, Hasan Aydın, Ali Rıza Gülçiçek, Ali Kemal Kumkumoğlu, Berhan Şimşek, Ahmet Sırrı Özbek.

İSTANBUL (2. BÖLGE) (21): AKP (13): Mehmet Ali Şahin, Murat Başesgioğlu, Hüseyin Kansu, Mustafa Baş, Hayati Yazıcı, Burhan Kuzu, Ekrem Erdem, İbrahim Reyhan Özal, Egemen Bağış, Zeynep Karahan Uslu, Alaattin Büyükkaya, Recep Koral, Nimet Çubukçu.

CHP (8): Mehmet Sevigen, Bülent Hasan Tanla, Kemal Kılıçdaroğlu, Memduh Hacıoğlu, Ersin Arıoğlu, Bihlun Tanaylıgil, Hasan Fehmi Güneş, Onur Öymen.

İSTANBUL (3. BÖLGE) (25): AKP (16): Abdulkadir Aksu, Ali Coşkun, Nevzat Yalçıntaş, Azmi Ateş, İdris Naim Şahin, Lokman Ayva, Nazım Ekren, Güldal Akşit, Cengiz Kaptanoğlu, İnci Gülser Özdemir, Yahya Baş, Ünal Kacır, Mehmet Mustafa Açıkalın, Halide İncekara, Göksal Küçükali, İlhan Albayrak.

CHP (9): Yaşar Nuri Öztürk, Şükrü Mustafa Elekdağ, Mehmet Ali Özpolat, Birgen Keleş, Ahmet Güryüz Ketenci, Zeynep Damla Gürel, İsmet Atalay, Halil Akyüz, Sıdıka Aydoğan.

İZMİR (1. BÖLGE) (12): AKP (4): Mehmet Aydın, Mehmet Saim Tekelioğlu, Tevfik Ensari, Nükhet Hotar.

CHP (8): Bülent Baratalı, Enver Öktem, Türkan Miçooğulları, Ahmet Ersin, Sedat Uzunbay, Yılmaz Kaya, Abdürezzak Erten, Erdal Karademir.

İZMİR (2. BÖLGE) (12): AKP (4): İsmail Katmerci, Serpil Yıldız, Fazıl Kahraman, Zekerriya Akçam.

CHP (8): Hakkı Akalın, Hakkı Ülkü, K. Kemal Anadol, Ali Rıza Bodur, Oğuz Oyan, Canan Arıtman, Vezir Akdemir, Muharrem Toprak.

KARS (3): AKP (2): Zeki Karabayır, Yusuf Selahattin Beyribey.

CHP (1): Selami Yiğit.

KASTAMONU (4): AKP (3): Musa Sıvacıoğlu, Hakkı Köylü, Sinan Özkan.

CHP (1): Mehmet Yıldırım.

KAYSERİ (8): AKP (7): Abdullah Gül, Sadık Yakut, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, Adem Baştürk, Niyazi Özcan, Mustafa Duru.

CHP (1): Muharrem Eskiyapan.

KIRKLARELİ (3): AKP (1): Ahmet Gökhan Sarıçam.

CHP (2): Mehmet Siyam Kesimoğlu, Yavuz Altınorak.

KIRŞEHİR (3): AKP (2): Hacı Turan, Mikail Arslan.

CHP (1): Hüseyin Bayındır.

KOCAELİ (9): AKP (6): Mehmet Vecdi Gönül, Osman Pepe, Eyyüp Ayar, Nihat Ergün, Muzaffer Baştopçu, Nevzat Doğan.

CHP (3): Mehmet Sefa Sirmen, İzzet Çetin, Salih Gün.

KONYA (16): AKP (14): Halil Ürün, Sami Güçlü, Hasan Anğı, Özkan Öksüz, Remzi Çetin, Kerim Özkul, Harun Tüfekçi, Mustafa Ünaldı, Mehmet Kılıç, Ahmet Büyükakkaşlar, Abdullah Çetinkaya, Muharrem Candan, Orhan Erdem, Ahmet Işık.

CHP (2): Nezir Büyükcengiz, Atilla Kart.

KÜTAHYA (6): AKP (6): Hüsnü Ordu, Halil İbrahim Yılmaz, Soner Aksoy, Abdullah Erdem Cantimur, Hasan Fehmi Kinay, Alaettin Güven

MALATYA (7): AKP (5): Ali Osman Başkurt, Ahmet Münür Erkal, Süleyman Sarıbaş, Miraç Akdoğan, Fuat Ölmeztoprak.

CHP (2): Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Muharrem Kılıç.

MANİSA (10): AKP (6): Bülent Arınç, Hüseyin Tanrıverdi, Mehmet Çerçi, Süleyman Turgut, Hakan Taşçı, İsmail Bilen.

CHP (4): Mustafa Erdoğan Yetenç, Nuri Çilingir, Ufuk Özkan, Hasan Ören.

KAHRAMANMARAŞ (8): AKP (7): Ali Sezal, Nevzat Pakdil, Hanefi Mahçiçek, Mehmet Yılmazcan, Mehmet Ali Bulut, Avni Doğan, Fatih Arıkan.

CHP (1): Mehmet Parlakyiğit.

MARDİN (6): AKP (3): Nihat Eri, Selahattin Dağ, Mehmet Beşir Hamidi.

CHP (2): Muharrem Doğan, Mahmut Duyan.

Bağımsız: Süleyman Bölünmez.

MUĞLA (6): AKP (2): Hasan Özyer, Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu.

CHP (4): Ali Arslan, Gürol Ergin, Ali Cumhur Yaka, Fahrettin Üstün.

MUŞ (4): AKP (3): Medeni Yılmaz, Seracettin Karayağız, Sabahattin Yıldız

CHP (1): Mehmet Şerif Ertuğrul.

NEVŞEHİR (3): AKP (3): Mehmet Elkatmış, Rıtvan Köybaşı, Osman Seyfi

NİĞDE (3): AKP (2): Erdoğan Özegen, Mahmut Uğur Çetin

CHP (1): Orhan Eraslan

ORDU (7): AKP (5): Mehmet Hilmi Güler, Eyüp Fatsa, Hamit Taşçı, Enver Yılmaz, Cemal Uysal.

CHP (2): Kazım Türkmen, İdris Sami Tandoğdu.

RİZE (3): AKP (3): Abdülkadir Kart, İmdat Sütlüoğlu, İlyas Çakır

SAKARYA (6): AKP (6): Recep Yıldırım, Süleyman Gündüz, Hasan Ali Çelik, Şaban Dişli, Erol Arslan Cebeci, Ayhan Sefer Üstün

SAMSUN (9): AKP (7): Musa Uzunkaya, Cemal Yılmaz Demir, Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Mustafa Çakır, Suat Kılıç, Mehmet Kurt.

CHP (2): Haluk Koç, İlyas Sezai Önder.

SİİRT (3): AKP (1): Mervan Gül

CHP (1): Ekrem Bilek

Bağımsız: Memet Fadıl Akgündüz

SİNOP (3): AKP (2): Mustafa Öztürk, Cahit Can

CHP (1): Engin Altay

SİVAS (6): AKP (5): Abdüllatif Şener, Selami Uzun, Ömer Kulaksız, Osman Kılıç, Orhan Taş.

CHP (1): Nurettin Sözen.

TEKİRDAĞ (5): AKP (2): Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Ahmet Kanbur.

CHP (3): Erdoğan Kaplan, Mehmet Nuri Saygun, Enis Tütüncü.

TOKAT (7): AKP (5): Mehmet Ergun Dağcıoğlu, Şükrü Ayalan, Zeyit Aslan, Resul Tosun, İbrahim Çakmak.

CHP (2): Orhan Diren, Feramuz Şahin.

TRABZON (8): AKP (6): Asım Aykan, Faruk Özak, Kemalettin Göktaş, A. Aydın Dumanoğlu, Mustafa Cumhur, Cevdet Erdöl.

CHP (2): Akif Hamzaçebi, Şevket Arz.

TUNCELİ (2): CHP (2): Sinan Yerlikaya, Hasan Güyüldar

ŞANLIURFA (11): AKP (7): Zülfikar İzol, Yahya Akman, Mehmet Faruh Bayrak, Abdurrahman Müfit Yetkin, Mehmet Özlek, Mehmet Atilla Maraş, Mahmut Kaplan.

CHP (3): Mahmut Yıldız, Mehmet Vedat Melik, Turan Tüysüz.

Bağımsız: Sabahattin Cevheri

UŞAK (3): AKP (1): Alim Tunç.

CHP (2): Osman Coşkunoğlu, Fatma Özkumur.

VAN (7): AKP (6): Hüseyin Çelik, Hacı Biner, Maliki Ejder Arvas, Asuman Yekta Haydaroğlu, Cüneyt Karabıyık, Halil Kaya.

CHP (1): Mehmet Kartal.

YOZGAT (6): AKP (5): Mehmet Erdemir, İlyas Arslan, Mehmet Çiçek, Mehmet Yaşar Öztürk, Bekir Bozdağ.

CHP (1): Emin Koç.

ZONGULDAK (5): AKP (3): Köksal Toptan, Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen.

CHP (2): Nadir Saraç, Harun Akın.

AKSARAY (4): AKP (4): Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, Ramazan Toprak, Ahmet Yaşar

BAYBURT (2): AKP (1): Fetani Battal

Bağımsız: Ülkü Güney

KARAMAN (3): AKP (2): Mevlüt Akgün, Yüksel Çavuşoğlu

CHP (1): Fikret Ünlü,

KIRIKKALE (4): AKP (3): Vahit Erdem, Ramazan Can, Murat Yılmazer.

CHP (3): Halil Tiryaki.

BATMAN (4): AKP (3): Ahmet İnal, Memet Ali Suçin, Afif Demirkıran.

CHP (1): M. Nezir Nasıroğlu.

ŞIRNAK (3): AKP (2): Abdullah Veli Seyda, İbrahim Hakkı Birlik.

Bağımsız: Mehmet Tatar

BARTIN (2): AKP (2): Mehmet Asım Kulak, Hacı İbrahim Kabarık

ARDAHAN (2): AKP (1): Kenan Altun.

CHP (1): Ensar Öğüt.

IĞDIR (2): CHP (1): Yücel Artantaş, Bağımsız: Dursun Akdemir

YALOVA (2): AKP (1): Şükrü Önder,

CHP (1): Salim Dönmez,

KARABÜK (3): AKP (3): Mehmet Ceylan, Hasan Bilir, Ali Öğüten

KİLİS (2): AKP (2): Hasan Kara, Veli Kaya

OSMANİYE (4): AKP (3): Şükrü Ünal, Durdu Mehmet Kasdal, Mehmet Sarı.

CHP (1): Necati Uzdil.
DÜZCE (3): AKP (3): Yaşar Yakış, Fahri Çakır, Metin Kaşıkoğlu

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle