MALATYA HABERLERİ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu Toplandı

IHA
30.09.2015 - 15:14Son Güncelleme :

İL HAYAT BOYU TOPLANTI

IHA

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı düzenlendi. Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, "Hayat Boyu Öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir ki, evde, işte sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmektedir. Süreç çerçevesinde kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsünün eğitim alması için engel teşkil etmemektedir. Hayat Boyu Öğrenmeyi hayat biçimi olarak nitelemek yanlış olmayacak. Çünkü geçmişten günümüze ulaşan kadim mesleklere ilaveten, gelişen dünyaya paralel olarak yeni meslek çeşitleri çalışma olanları ortaya çıkmış durumdadır. Dünyaya ayak uydurmak isteyenlerin bu gelişimlere duyarsız kalması mümkün değildir" diye konuştu.
Kamçı, "Asıl sevindirici olan devletin örgün eğitim kadar yaygın eğitime de ehemmiyet veriyor olmasıdır. Burada bizim üzerimize düşen Malatya’mızın kendi ölçeği içerisinde hangi mesleklere ihtiyaç olduğunu hassasiyetle tespit ederek, proje çalışmaları başlatmaktır. O nedenle komisyonumuzun çalışmaları önem arz etmektedir" şeklinde konuştu.
Kamçı’nın konuşmasının ardından Malatya il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, sunum eşliğinde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu Toplandı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı