Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğretmenlerin il dışı yer değiştirme ve atama sonuçları açıklandı mı? MEBBİS sorgulama sayfası

  Hürriyet Haber
  23 Haziran 2017 - 11:07Son Güncelleme : 23 Haziran 2017 - 14:38

  Öğretmenlerin 2017 il dışı isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 21 Haziran Çarşamba günü tamamlandı. Başvuru süreci ardından tüm gözler il dışı yer değiştirme ve atama sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. MEB'in takvimine göre sonuçlar bugün MEBBİS erişime açılacak. Adaylar, MEBBİS üzerinden il dışı yer değiştirme ve atama sonuçlarını görüntüleyebilecek.

  İl dışı yer değiştirme ve atama başvuru sonuçları için sabırsızlanan öğretmen adayları araştırmalara başladı. MEB'in takvimine göre bulundukları il dışında farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin başvuru neticeleri bugün ortaya çıkacak. Öğretmen tayin listesi mebbis.meb.gov.tr sayfasından görüntülenecek. Peki, MEB il dışı yer değiştirme ve atama başvuru sonuçlarını bugün saat kaçta açıklayacak?

  İl dışı atama ve yer değiştirme başvuru sonuçları için heyecan dorukta! Bulundukları il dışında farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin başvuruda bulunduğu il dışı yer değiştirme işleminin sonuçları 23 Haziran 2017 (bugün) netleşecek. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlatılacak. Öğretmenler atama sonuçlarını MEBBİS ve "http://ikgm.meb.gov.tr/" adresinden öğrenebilecekler. Peki, il dışı atama ve yer değiştirme başvuru sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi sayfası üzerinden açıklanacak olan il dışı atama ve yer değiştirme başvuru sonuçlarının saat kaçta erişime açılacağıyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

  İL DIŞI ATAMALARI NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

  Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

  İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilen öğretmenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacaktır

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı