Ege Haberleri

EGE

  İktisat Kongresi sınırları aşmalı

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  19.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir İktisat Kongresi’nin 88’inci yıldönümü anısına İzmir’i Sevenler Platformu’nca (İZSEV) düzenlenen sempozyumda açılan, “Nostaljik Yerli Malları Sergisi” büyük ilgi çekti.

  İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, en son Devlet Planlama Teşkilatı’nca 2004’te 4’ncüsü düzenlenen İzmir İktisat Kongresi’nin 5’ncisinin uluslararası düzeyde İzmir’de gerçekleştirilmesi gerektiğine işaret etti. Bunun için hükümet ve DPT’nin desteğinin gerektiğini vurgulayan Eskinazi, organizasyonun gerçekleşmesi halinde İzmir’in de büyük bir prestij kazanacağını söyledi.
  Vali Cahit Kıraç, Eskinazi’nin önerisine katıldığını, bu doğrultuda çalışmaları çok yakından takip ettiğini belirtti, “5’nci organizasyonda dünyadaki ekonomik gelişmelerin ele alınması ve çıkan sonuçların tüm dünya ile paylaşılması için gayret içindeyiz” diye konuştu. İZSEV Başkanı Sancar Maruflu da Türkiye’nin ekonomik rotasının çizildiği 1923 İzmir İktisat Kongresi’nin önemine vurgu yaparak, periyodik ve uluslararası düzeyde bir organizasyonun kente ve ülkeye önemli katkılar sağlayacağına dikkat çekti.  EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Talay destek vereceklerini vurguladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı