Ege Haberleri

EGE

  İkramiyeler bayramdan önce verilecek

  İZMİR, (DHA)
  09 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ağustos 2012 - 14:34

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Belediye-İş ve Genel-İş sendikalarının İzmir şubelerini ziyaretinde, belediye şirketi Kent A.Ş. işçilerinin ikramiyelerinin bayramdan önce dağıtılacağını söyledi.

  Yaklaşan ramazan bayramı öncesinde sendikaları ziyaret eden Başkan Durak, Belediye-İş'te Örgütlenme Genel Sekreteri Ali Çelenk ve 4 Nolu Şube Başkanı Cemal Küpeli ile çok sayıda sendika üyesi tarafından karşılandı. Bu ziyaretin bayram kutlaması için olduğu kadar toplu sözleşme sonrasında bir iade-i ziyaret olduğuna değinen Başkan Durak, “Siz her zaman yanımızdaydınız. Biz de her zaman yanınızda olacağız. Biz istiyoruz ki, örgütlü güç çoğalsın. Ama ne yazık ki, Türkiye”de bu süreç tersine işliyor. Örgütlü güçten korkanlar oluyor. Aslında işçinin kendi içinde örgütlenmesi işvereni de rahatlatır” dedi.
  Toplu Sözleşme sürecinin sıkıntısız tamamlanmasından dolayı Başkan Durak'a teşekkür eden Belediye-İş Sendikası Örgütlenme Genel Sekreteri Ali Çelenk de, “Bu örgüt sosyal demokrat belediyecilik yapan bütün belediye başkanlarının yanında olmuştur. Bunun bedelini ödüyoruz, ama bu bedeli ödemeden çekinmeyeceğiz. Her zaman olduğu gibi yine emekten yana olan halkçı belediye başkanlarımızın yanında olmaktan onur duyuyoruz. Bunlardan birisi de Sayın Başkan Cevat Durak'tır. Başkan Durak'a sendikamıza verdiği değerden dolayı da teşekkür ediyorum. Kendisiyle toplu il sözleşmelerimizi, hiçbir zaman kırmadan dökmeden demokratik kurallar çerçevesinde hep masada yaptık” diye konuştu.
  Belediye-İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Cemal Küpeli de Başkan Durak'a sendikalara verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Biz sizinle mutluyuz ve bu yolda beraber yürüyeceğiz” dedi.
  Başkan Durak'ın ziyaretlerinin ikinci adresi ise, Genel-İş Sendikası oldu. Genel-İş Araştırma Daire Başkanı Cafer Gonca, 5 Nolu Şube Başkanı Naci Çetin ile 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener tarafından karşılanan Başkan Durak, Genel-İş'in örgütlü olduğu belediye şirketi Kent A.Ş.'de ikramiyelerin bayram öncesinde dağıtılacağı müjdesini verdi. Başkan Durak'a verdiği bu haberden dolayı teşekkür eden 4 Nolu Şube Başkanı Naci Çetin, “Biz sizinle beraberiz. AKP'nin yarattığı Türkiye tablosu karşısında emekten yana bir ülke yaratmak için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Başkanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı