« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkna edemedi cezası onandı

Tahkim Kurulu, Bilic’e verilen 3 maç cezayı değiştirmedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Teknik Direktörü, 2 avukat eşliğinde ve sözlü olarak sunduğu savunmasında, İngilizce bilmediğini söyledi. Kurul, hakeme hakaret edildiğini sabit görerek PFDK’nın verdiği 3 müsabakalık cezayı onayladı.

OLAYLI Beşiktaş-Galatasaray derbisinde hakeme küfür ettiği gerekçesiyle verilen 3 maçlık cezaya itiraz eden Slaven Bilic’in bu çabası sonuçsuz kaldı. PFDK Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’e maçın hakemine İngilizce “F... you” küfürü ettiği gerekçesiyle 3 maçlık men cezası verdi. Dün bir araya gelen Tahkim Kurulu’nda Bilic’in savunması alınırken Hırvat hoca 2 avukat eşliğinde yaklaşık 1 saat boyunca kurula açıklamalarda bulundu.

‘HİÇBİR ZAMAN DOĞRUDAN ŞAŞMADIM’

BILIC savunmasında “Hiçbir zaman doğrudan sapmadım. Bu maçların hiçbirinde insani davranışların dışında bir tutum takınmadım. Örnek olmaya çalıştım. G.Saray ile yaptığımız maçta yan hakeme sadece “Ayıp bu pozisyonlara” dedim. Ve hakemde İngilizce bilmediği için benim hakkımda yanlış rapor yazmış çok üzüldüm. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda kritik Türkiye-Hırvatistan maçında Fatih Terim’i galibiyetinden sonra gidip kutladım. Hiçbir zaman ağzımdan futbolun içinde ve dışında olanlar hakkında kötü bir söz çıkmaz” yorumunu yaptı.

‘HAKEMLERİMİZ İnGİLİZCE BİLİYOR’

Tahkim Kurulu ise Bilic’e savunması için teşekkür ederken “Hakem ve temsilci raporlarındakileri de dikkate alıyoruz. Belki de istem dışı harekette bulundunuz. Çünkü hakemlerimiz iyi derecede ingilizce biliyorlar” denilmesi dikkat çekti. Kararını açıklayan kurul Slaven Bilic’in 3 maçlık cezasını onamanın yanı sıra verilen 13 bin liralık para cezasını da oy çokluğuyla onayladı. Bu kararla Kara Kartal ligde oynayacakları M.P Antalya, Eskişehir ve Ç. Rize maçlarında Hırvat teknik adamdan yoksun mücadele edecek.

Orman: ‘Bu yıl şampiyonuz’

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, Akdeniz Beşiktaşlılar Derneği’nin Adanis Otel’de düzenlediği kulübün 110. yıl kutlamasına katıldı. Siyah beyazlı kulübün başkanı Orman, “Kulüp olarak şu anda günlük güneşlik bir havadayız ama karlı günler gelecek. Bu karlı günler Beşiktaş’ı yıkamayacaktır. Beşiktaş bu yıl şampiyon olacak. Zaman ve emek vererek çalışıyoruz. Her şeyi düşünüyoruz. Bu yüzden içiniz rahat olsun” diye konuştu.

Kartal’ın barbekü keyfi

BEŞİKTAŞ, Medical Park Antalyaspor maçı hazırlıkları sonrasında barbekü partisinde bir araya geldi. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı’nın BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlediği barbekü partisinde İkinci Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Önder Özen, teknik heyet ve futbolcular yer aldı.

Ronaldinho’dan kötü haber var

Beşiktaş’ın transfer listesindeki Brezilyalı yıldız, sakatlığı nedeniyle 4 ay forma giyemeyecek.

TRANSFER döneminde tabir-i caizse Beşiktaş’ın kapısından dönen Ronaldinho’nun antrenmanda sakatlandığı ve durumunun ciddi olduğu bildirildi. Atletico Mineiro’dan yapılan açıklamada, oyuncunun antrenmanda bir pozisyonda ciddi bir sakatlık yaşadığı vurgulandı. Kulüp doktoru Rodrigo Lasmar, yapılan kontrollerin ardından 33 yaşındaki Ronaldinho’nun ayağında kas yırtılması tespit edildiğini bildirdi. Kas yırtılmasının ciddi bir sakatlık olduğunun altını çizen Lasmar, “Bu tip sakatlıklarda sahaya dönme süresi oyuncuya bağlıdır. Ronaldinho’nun sakatlığı iki buçuk aydan 4 aya kadar uzayabilir” ifadesini kullandı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler