"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İkizlerin karakteri

İkizler, yaşamda deneyimlediklerine karşı entelektüel platformda reaksiyon gösterir. Bir konuda fiziksel eyleme geçmeden, pratik yanını değerlendirmeden ve gerçek duygularını tahlil etmeden önce her şeyi mental seviyede analiz etmeye eğilimlidir.

İletişimi sembolize eden Merkür, İkizler’in yönetici gezegenidir. Merkür’ün etkisi altındaki İkizler, konuşkan, algıları kuvvetli ve her şeye karşı meraklı bir karakter sergiler.
Sürekli hareket halinde olan İkizler, gençliği de sembolize eden Merkür’ün etkisi altında genellikle yaşlarından çok daha küçük görünür. Genç görünmelerindeki diğer bir neden de dünyaya, yeniliklere, çağa ayak uydurmakta çok başarılı olmalarıdır.
Doğal çok yönlülüğü ve değişen ilgileri İkizler’e çok kişilikli bir karakter kazandırır. Yaptıkları işe konsantre olmak ve teker teker bir şeylere başlayıp bitirmeyi öğrenmek, İkizler’in temel ihtiyacıdır.
Konudan konuya kolaylıkla atlaması, dağınıklığa ve enerji israfına yol açar. Etrafındaki kişilerin pek çok zaman hız konusunda İkizler’e yetişmek için özel çaba sarf etmesi gerekir.
Kendi hayatı, istekleri, düşünceleri ve eylemleri hakkında sır tutmak istemesine rağmen, başkalarının gizemlerini öğrenmek için elinden geleni yapar.
Her konuda az da olsa bilgi sahibi olmak isteyen İkizler, karşısındaki kişiyi kolayca etkiler, kendine hayran bırakır. İnsanlarla çok kolay iletişime geçen, arkadaş canlısı, sosyal yaşamı seven ve toplumsal olarak aranan bir yapısı vardır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI