"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İkizler burcunun diğer burçlarla ilişkisi

İKİZLER ve ASLANDışa dönük bir yapıya sahip olan bu çift, çok iyi dost olabilirler.

Aslan’ın takdir edilme ve domine etme isteğine İkizler esneklik gösterebildiği sürece, oldukça eğlenceli ve aktif bir ilişki yaşanabilir. İnsan sevgisinin ve sosyal yaşama düşkünlüğün iki tarafta da belirgin özellik olması, iyi anlaşmalarına ve ortak aktivitelere girebilmelerine yardımcı olur. Belki mükemmel bir ilişki olmayabilir ama Zodyak’ta birbirine oldukça yakışan ve daha rahat anlaşan bir çift olduklarını da kabul etmek gerekir. Eğlence ve yaşamın tadına varabilmek bu ikilinin temel ortak amacıdır. Aslan-İkizler çifti, insanları etraflarına toplamak ve bir şekilde merkezde olmak için ellerinden geleni yaparlar. Aslan’ın aşka düşkünlüğü, İkizler’in bile kolayca uyarılabilmesine neden olacaktır. Yatakta birlikte geçirecekleri saatler, eğlenceli ve doyurucudur. Sevişirken bile bol bol konuşan bu ikili, cinsel fantazilere de oldukça yatkındır. İkizler’in merakı, Aslan’ın hükmetmeyi sevmesi değişik deneyimleri hayatlarına sokacaktır.

İKİZLER ve BAŞAK

Başak bu ilişkide çok yorulabilir, İkizler ise kolayca sıkılıp dışarı doğru harekete geçebilir. Yine de mental alışverişin, entelektüel faaliyetlerin ortak nokta olması, iki tarafı da bir müddet oyalayabilir. Ancak İkizler’in daldan dala atlaması, sebatkar davranamayışı, Başak’ın eleştirici yanının tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına ve gerginliklerin doğmasına neden olacaktır. Bu durum, varolan duyguların da yok olarak, ilişkinin sona ermesine nedendir. Her ikisi de Merkür tarafından yönetilen Başak ve İkizler, düşünsel boyuttaki hızlarını duygusal alana taşımakta yetersiz kalabilirler. Fakat bu ikiliyi birbirine bağlayan en önemli etken de yine düşünce kapasiteleri ve mental seviyedeki üretkenlikleridir. Cinsel yaşam her iki taraf için de en önemli hayati konu değildir. Başak Toprak elementinden olması nedeniyle, İkizler’e göre biraz daha yoğun duygulara ve ihtiyaçlara sahiptir. Ancak ikisinin de bu ihtiyacı gözardı edebilmesi, sıradan bir cinselliğin ortaya çıkmasına işaret eder. Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI