"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İkizler burcunun diğer burçlarla ilişkisi

İKİZLER ve İKİZLERİkizler ve İkizler fiziksel ve mental olarak birbirini çok etkileyen bir çifttir.

İletişim, fikir alışverişi, yolculuklar ve yenilikleri deneyimlemek yaşamlarının önemli bir parçasını kapsar. Ancak, yaşamda düzenleyici hiç bir faktörün olmaması, İkizler için bile kaotik bir hayatın doğmasına ve dağınıklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. İki tarafın da sinirsel olarak çok hassas olması, ufacık tartışmalardan büyük kavgaların doğmasına ve huzursuzluğun çıkmasına neden olabilir. Fakat hızlı değişimler, hergün yaşanan farklı deneyimler, bu ikilinin yaşamını aktive ederek birbirlerini bırakamamalarına nedendir. Bu ilişkide, özgürlük ihtiyacı da önemli role sahiptir. Her iki tarafın da çok yönlülüğü ve değişiklik ihtiyacı cinsel yaşamda da kendini gösterir. Özellikle elleri ve parmakları sembolize eden İkizler, partnerini uyarmakta tam bir ustadır. Yine de mental uyaranlara daha açık olmaları, fiziksel olduğu kadar düşünsel seviyede de cinselliğe ihtiyaç duyduklarının göstergesidir.

İKİZLER ve YENGEÇ

İkizler’in bağlanmayı sevmemesi, Yengeç’in zaman içinde zaten az olan güveninin iyice yok olmasına neden olacaktır. Ancak İkizler’in canlılığı ve yaşama olan bağı, Yengeç’in de canlanmasına ve iyimser bir şekilde davranmasına neden olabilir. İkizler’in gelişkin entellektüel yapısı, Yengeç’in zengin duygu dünyası ile beslenebilir. Birbirlerinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi öğrenebilirler. İkizler’in dışa dönüklüğü, Yengeç’in kabuğundan çıkarak, dünyaya açılmasında ve gelişmesinde önemli rol oynar. Yengeç’in duygusallığı ve sezgiselliği de yüzeysel kalabilen İkizler’in derinleşebilmesinde ve kendi duygusallığını kabul edebilmesinde önemli bir etkendir. Cinsellikten çok duygusallığa önem veren Yengeç ile mental uyaranlara daha açık olan İkizler, belli bir rutin yarattıkları zaman, cinsel yaşamlarında oldukça sağlıklı bir tatmin elde edebilirler. İkizler’in kendini ve duygularını daha rahat dışa vurabilmesi, cinsel yaşamın zenginleşebilmesi açısından büyük öneme sahiptir. Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI