"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İkizler burcunun diğer burçlarla ilişkisi

İKİZLER ve BALIKBalık’ın sevecenliği, şefkati bile bir İkizler’in tam anlamıyla özgürlüğünü, değişiklik ihtiyacını feda etmesine yetmez.

Derin bir duygusal yaşama sahip olan Balık insanının oyun oynamayı seven, hayatın her alanında eğlenecek bir şeyler bulmak isteyen İkizler tarafından anlaşılması oldukça güçtür. İkizler mental keskinliği ile Balık’a ilk aşamada çok çekici gelse de, uzun süreli bir beraberliğin yaşanabilmesi için, iki tarafın da pek çok fedakarlık yapması gereklidir. Değişken burçlardan olan bu çift Zodyak’ta birbiriyle zorlayıcı bir ilişki içindedir. Ancak kolayca adaptasyon sağlayabilme yetenekleri ilişkilerde de uyum ve ahenk yaratabilmelerinde etkendir. İki tarafın da aslında birbirinden öğreneceği çok şey vardır. Cinsellik bu ilişkide çok önemli bir role sahip değildir. Ama pasif Balık özellikleri, İkizler’in inisiyatifi ele almasında önemli etkendir. Bu çiftin fantazi dünyası çok gelişkindir. Balık’ın zengin hayal dünyası, İkizler’in yeniliğe açıklığı ile hayata geçirilir.

İKİZLER ve BOĞA

Başlangıçta birbirine oldukça çekici gelen bu çift, kısa bir zaman sonra hiç uyumlu olmadıklarını anlarlar. İkizler yaşamında hareket ve yenilik isteyen, daldan dala atlayan bir yapıdadır. Boğa’nın ise, değişikliğe gösterdiği direnç, inatçılığı ve sahip olmacı tavırları İkizler’in sıkılmasına ve dışarı yönlenmesine neden olur. Böylece kıskançlık damarı kabaran Boğa ile anlaşmak iyice zor bir hal alır. Boğa’nın emniyet ve belirginlik ihtiyacının da İkizler tarafından karşılanamaması diğer bir negatif unsurdur. Ortak noktaların bulunmasındaki zorluk, Boğa’nın inatçılığına ve kalıcılık arayışına rağmen, ilişkinin kısa sürmesine neden olabilir. Rutinden hoşlanmayan İkizler’in Boğa’nın ayaklarını yerden havalandırması neredeyse olanaksızdır. Hızlı hareket eden İkizler’in cinsellikte de beklentisi bu doğrultudadır. Oysa ki Boğa, aldığı her zevkin tadına varmayı, cinselliği bir ayin gibi yaşamayı tercih eder. Duyuları çok açık olduğundan uyarıcılardan kolayca etkilenen Boğa, düşünsel boyutta hassas olan İkizler ile cinsellikte uyum sağlamakta biraz zorlanabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI