"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İkizler burcunu 2013’te neler bekliyor

2013’te şans gezegeni Jüpiter’in koruması altında başlıyorsunuz. Geleceğinizi ilgilendiren fırsatlar, haziranın son haftasına kadar sizinle olacak.

Yılın ilk yarısında kariyerinizi ilerletmek ya da ilişkilerinizi geliştirmek için attığınız tohumlar, ikinci yarısında meyve vermeye başlıyor. Başarınızı şekillendirecek şey, ekstra gayretleriniz ve çalışmalarınız olacak.

Bu yıl özellikle Merkür’ün geri gideceği tarihlerde iş hayatınızda yaşanacak aksilikler, size bu konuda nelerin düzeltilmesi gerektiğini göstererek mükemmelliğe ulaşmanıza yardım edecek.

Son yıllarda çocuklarınız ya da aşk hayatınız nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşadınız, kendinizi engellenmiş hissettiniz. Şu an da 6. evinizde bulunan Satürn, iş hayatınızda verdiğiniz hizmetleri zorlaştırıp, engeller çıkararak sizi daha fazla çalışmaya itiyor. Ancak yılın ilk yarısında Jüpiter’in varlığı sizi işten soğutmak yerine daha iyisini yapmak veya bulmak yönünde teşvik ediyor. Dolayısıyla 25 Haziran’a kadar durmadan ve yılmadan çalışmak lazım.

25 Haziran sonrasında ise maddi fırsatlarla donatılıyorsunuz. (Birkaç tarihe dikkat etmek kaydıyla tabii!)

İlişkilere dikkat!

Mayıs ayının son haftasında boğucu ya da rutin ilişkilerden sıkılıp romantik kaçamaklar yapabilirsiniz.

Evli değilseniz, ilişkiniz sizin onayınızı bekliyor olabilir veya daha endişe verici konular su üstüne çıkabilir. Diğer taraftan hayalle gerçeğin birbirine karışabileceği bu hafta, aslında gerçeklerden kaçmak için bir illüzyona sığınmanız anlamına geliyor. Ancak macera sert bir hamleyle kendinize gelmeniz şeklinde sonuçlanacağa benziyor.

Dolayısıyla riskli hareketlerden veya ilişkiniz varsa, sert cümleler kurmaktan kaçınmanız gereken günlerde olacaksınız. Aksi takdirde ilişkileriniz zayıflayabilir.

Neyse ki Aralık 2013’ün ikinci haftasından itibaren ve 2014’ün ilk aylarında aşk hayatınız umut verici etkilerle yumuşuyor. 28 Mayıs civarı bulunan pembe aşklar, “yaşam boyu garantisi var” izlenimi verebilir, ancak yakın sürede ayaklarınız yere basmaya başlayacaktır.

İş değişikliği gündeme gelebilir

25 Nisan ve 3 Kasım civarındaki tarihlerde iş hayatınızda zorluklarla karşılaşabilir, üst pozisyondaki kişilerle fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz.

İşinizi seviyorsanız, eksik yönlerinizi gidererek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse, bir iş veya görev değişikliği gündeme gelebilir.

25 Haziran’dan sonra Yengeç burcuna geçecek olan Jüpiter, size maddi şanslar getirmeye başlıyor. Ancak bu durum şansınıza güvenip parayı çarçur etmek anlamına gelmiyor. Özellikle Merkür’ün para evinizde gerileyeceği 20 Haziran-20 Temmuz döneminde anlamsız harcamalardan uzak durmalısınız.

Temmuz ve ağustos aylarında yeni bir iş bulabilir veya gelirlerinizi artırmanıza yardım edecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

25 Nisan ve 3 Kasım civarında, işin yanı sıra sağlık başlığı altında ele alınabilecek konular da dikkat gerektiriyor. Sağlığınıza dikkat etmemeniz durumunda, kondisyon kaybedebilir veya yorgun hissedebilirsiniz.

Spora ve diyete bu tarih öncesinde dikkat etmeye çalışmak, olası şikayetleri başlamadan bertaraf edebilir. 2014 yılına kadar sağlığınızı ön planda tutmalısınız. 3 Kasım civarı işteki zorluklar ek sorumluluklar getirebilir ve yorucu olabilir.

22 Ağustos sonrası ihmal etmiş olduğunuz eviniz ve ailenizle ilgili konular gündeme gelebilir. Ağustosun son günlerinde yanlış anlaşılmalar ilişkilere zarar verse de, açık yüreklilikle hareket etmeniz her şeyin tekrar yoluna girmesini sağlayacaktır.

Ağustos ve eylül ayları, gayrimenkulle ilgili işleri yola sokmak için de uygun görünüyor.

Maddi riskler almayın

10 Mayıs civarındaki güneş tutulması, kontrolü zor olayları, endişeleri veya karanlık tarafınızı su üstüne çıkarabilir. Hayatınızın hoşuna gitmeyen taraflarının farkına varabilir ve önemli değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Maddi riskler almamakta fayda var. 18 Ekim ve 1 Kasım civarında, bir arkadaşınızın ya da partnerinizin yardımınıza ihtiyacı olabilir. Arkadaşlarınızla parasal ilişkilerinizde artış olabilir ve partnerinizin maddi durumundaki değişimler sizi de etkileyebilir.

Yarın: Yengeç burcunu 2013’te neler bekliyor?

Not: Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız.

Koç
Sağduyulu olmanız, sizi zafere taşıyabilir. Eski bir arkadaşlığı canlandırmaya çalışırken ya da bir anlaşmayı tamamlarken zarif davranmanız, olumsuzlukları giderebilir. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler var.

Boğa
Bazı aktivite ya da kutlamalarda kullanabileceğiniz ürünler satın alabilirsiniz. Bir arkadaşınıza yapacağınız yardım, size iyi hissettirebilir. Ne istediğinizi biliyor olmanız, bir ilişkinizde doğru seçimi yapmanızı sağlayabilir.

İkizler
Hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir. Bir adım geriye gidip diğerlerinin neler yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Bonkör kişiler ve iltifatlar sizi olumlu etkileyebilir. Sorular sormalı ve sizden tam olarak neler beklendiğini anlamaya çalışmalısınız.

Yengeç
Duygularınız, sizi alışılmadık bir yola sevk edebilir. Doğru seçimler yapmanız, sizi maddi bedeller ödetecek hareketler yapmaktan alıkoyabilir. Olayları hafife alan veya gerçeklerden kaçan kişilerden uzak durun.

Aslan
Yılbaşı havasına giriyorsunuz. Meslektaşlarınızla katılacağınız partiler, yeteneklerinizi geliştirme şansı bulmanızı sağlayabilir. Romantizm ön planda, ancak bazı kişilerin sevgisini kazanmak için çok fazla para harcamamalısınız.

Başak
İkili ilişkileriniz ve sorumluluklarınızla ilgili konulara ciddi yaklaşmalısınız. Hayal kırıklığı yaşamamak için aşırı harcamalardan kaçınmalısınız. Fiziksel aktiviteler, stres atmanızı sağlayabilir.

Terazi
Alışveriş yapmak, seyahat etmek ve yardıma ihtiyacı olan kişilerle ilgilenmek stresinizi azaltabilir. Aşk hayatınıza veya sosyal aktivitelere odaklanabilirsiniz.

Akrep
Duygularınızla oynayan kişiler sizi sinirlendirebilir. Tarafınızı belirlemeden önce verilen sözleri gözden geçirmelisiniz. Seyahat planları üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Sezgilerinize güvenebilirsiniz.

Yay
Yerine getiremeyeceğiniz sözler verebilirsiniz. Doğrulara bağlı kalmalı ve sevdiğiniz kişiyi memnun etmek için yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Bazı sınırlamalarla uğraşan bir kişinin hayatında fark yaratma fırsatı bulabilirsiniz.

Oğlak
Geçmişinizle yüzleşip geleceğinize göz atmanız, bugünün önemini daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Arkadaş, aile veya sevgiliyle paylaşılan anılar, tüm hediyelerin üzerinde görünebilir.

Kova
Bazı hareketleriniz, çevrenizdeki kişileri eğlendirmenizi sağlayabilir. Küçük jestler veya vefa gösterileri, uzun zaman unutulmayabilir. Sizin için en iyi şeyi yapmanız, diğerlerini de mutlu edebilir.

Balık
Neleri yapıp neleri yapamayacağınızın farkına varmalısınız. İmkansız olanı sağlamaya çalışmanız, önemli bir deneyim olabilir ama yararlı mı gerçekten? Güvendiğiniz kişilerle zaman geçirmeli ve olumlu düşünmelisiniz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI