« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkitelli'de olay

Altınşehir yönünden otobüslerle maçı izlemek için Atatürk Olimpiyat Stadı’na gelen siyah beyazlılar, araçlarıyla gelen sarı lacivertlilerin araçlarına hasar verdiler. Araçların içerisinde F.Bahçe forması ve kaşkolu arayan Beşiktaşlılar, rakiplerini darp etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GEÇEN sezonun lig ve kupa şampiyonu Beşiktaş ile kupa finalisti Fenerbahçe’yi karşı karşıya getiren TFF Süper Kupa maçı öncesi istenmeyen olaylar yaşandı. Altınşehir yönünden otobüslerle maçı izlemek için stada gelen Beşiktaşlı taraftarlar, otobüslerden indikleri noktada araçlarıyla maça gelen Fenerbahçe taraftarlarını durdurarak arabalarına hasar vermeye başladılar. Araçların içinde Fenerbahçe forması ve kaşkollar arayan Beşiktaşlılar, rakip takım taraftarlarını tartakladılar.

İki takımın taraftarları, güvenlik nedeniyle karşılaşmanın oynandığı Atatürk Olimpiyat Stadı’na gelişte farklı güzergahları kullandılar. Buna karşılık yine de olay çıktı. Fenerbahçeli taraftarlar için 150 adet otobüs, eski Salıpazarı ve Bahçelievler Yenibosna’dan kaldırıldı. Bu otobüsler Halkalı Toplu Konutları tarafından stada gelen yol güzergahından stada kabul edildi.

Güzergahlar ayrıldı

Beşiktaşlı taraftarları taşıyan otobüsler ise Levent İETT Garajı ve Dolmabahçe Alanı’ndan kalktı. Siyah beyazlı taraftarlar, stat-TEM ve İSTOÇ bağlantı yolundan alınarak doğu tribünü sapağından tribüne ulaştı.

Stat içinde ve çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri uygulandı. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki mücadelede 1850 güvenlik personeli ve 1630 özel güvenlik elemanı görevlendirildi. Stat giriş kapıları saat 18.00’dan itibaren açılarak taraftarlar tribünlere alındı. 6’sı polis kamerası, 42’si stat kamerası olmak üzere statta toplam 48 kamerayla tespit yapıldı. Stat ve çevresinde alkollü içki içilmesine ve satışına izin verilmezken, aşırı derecede alkollü olan kişilerin stada alınmamasına özen gösterildi.

Yürüyerek gittiler

Stat dışında oluşturulan 1. güvenlik çemberi içine biletsiz seyirciler giremedi. Stat arama noktalarında yapılan üst aramalarında da hassas ve titiz davranılarak, yasak maddelerin tribünlere sokulmasına engel olundu.

İki takım taraftarlarının stada gelme güzergahlarındaki stada yakın polis noktalarında özel aracıyla gelen taraftarlardan araçlarında otopark için kart bulunmayanların araçları stat çevresine sokulmadı. Bu nedenle de stat çevresinde trafik sorunu yaşanmazken, araçlarını gerilere bırakan taraftarlar yürüyerek stada geçtiler.

YİNE PERiŞAN OLDULAR

ATATÜRK Olimpiyat Stadı’nda dün oynanan sezonun ilk derbisi sonrası yine bildik görüntüler oluştu. Maçı seyretmek için stada arabalarıyla gelen futbolseverler yine trafik çilesiyle karşılaştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler