Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İkitelli'de gergirlik sonrası temizlik

  Çağatay KENARLI / İSTANBUL DHA
  25.08.2014 - 14:35 | Son Güncelleme: 25.08.2014 - 17:22

  Küçükçekmece İkitelli, Mehmet Akif Mahallesi Aşık Veysel Caddesi'nde Suriyeli kişilerin Türk çocukları dövdüğü iddiası üzerine, dün gece mahallede gerginlik yaşanmıştı. Vatandaşlar dün gece, Suriyelilere ait ev ve iş yerlerine verdiği hasar gün yüzüne çıktı. Camlarında Arapça yazılar bulunan iş yerlerinin camları kırılarak iç kısımlarının ise dağıtıldığı görülürken, Suriyeli bir kişiye ait olduğu öğrenilen bir motosikletin de su kanalında durduğu kameralara yansıdı. Bazı dükkanlarda ve ev girişlerinde vatandaşlar temizlik yaptı.

  Velid Müslim isimli bir Suriyeli, olaylar sırasında kahvede olduğunu belirterek, “Bir dünya adam geldi. Ellerinde bıçak ve tabancalar vardı. Dükkanlara saldırdılar camları kırdılar, yıktılar döktüler. Bizim ne suçumuz var, biz oradan zulümden kaçtık" dedi.

  BİR KAVGANIN SONU BÖYLE OLMAMALI

  Doğukan Ezar isimli bir başka Suriyeli ise, yalnızca dükkanlara zarar verilmediğini belirterek, “Galiba dün burada kavga çıkmış, normal bir kavgadır. O kavganın devamında böyle şeyler yansıtılıyor. İkitelli'de ne kadar Arapça tabelalar varsa bütün dükkanları sırayla vurdular. Araçları yaktılar, motorları su kanalına attılar. Olacak iş değil bu, gerçekten olacak iş değil" diye konuştu.

  İkitellide gergirlik sonrası temizlik

  "SURİYELİLER AİLELERİMİZİ RAHATSIZ EDİYOR"

  Selahattin Batur isimli Türk vatandaşı ise, İkitelli'de bulunan hiçbir parka aileleriyle birlikte gidemediklerini belirterek, “Hiçbir aile burada parklara gidemiyor. Burada yaşayan Suriyeliler, evlerinde durmuyor. Parklara da yayılıp yarı çıplak şekilde oturuyor. Böyle olunca milleti rahatsız etmek dışında bir şey yapmıyorlar" şekline konuştu.

  "DÜKKANIMIN YIKILMASINA SEYİRCİ OLDUM"

  İbrahim Salih isimli Suriye vatandaşı ise, dükkanlara saldırı olduğunu duyunca kendi dükkanını kapatarak uzaklaştığını vurgulayarak, “Bizde burada dükkanımızı kapatarak gittik. Millet geldi dükkanlara zarar verdi. Bizde dükkanımızın kırılmasına uzaktan baktık seyirci olduk. Dükkanın camlarını, içini televizyonu ve bilgisayarlarımızı kırdılar. Suriye Halep'ten buraya geldik. İki yıldır burada yaşıyoruz. Savaş bitince oraya geri döneceğiz. Bu dükkandan 5 aile geçimini sağlıyor" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı