Gündem Haberleri

  İkisine de kelepçe

  Hürriyet Haber
  15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adnan Hoca’nın ekibine son darbe

  ‘Objektif’ programına konuk olan BAV’ın eski ve yeni başkanları, canlı yayından sonra kelepçelenerek gözaltına alındı.

  ŞANTAJ çetesi kurduğu gerekçesiyle tutuklanan Adnan Oktar'ın ('Adnan Hoca') fahri başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı'nın (BAV) Başkanı Tarkan Yavaş ile eski Başkan Altuğ Berker'in sorguları sürüyor. Kanal 6 Televizyonu'nda önceki gece katıldıkları Kadir Çelik'in yönettiği ‘Objektif’ programında Oktar'ı ve BAV'ı savunan Berker ile Yavaş daha önce de yakalanıp, çıkarıldıkları DGM Savcılığı'nda serbest bırakılmıştı.

  Polisler televizyona gitti

  Objektif programında geçen hafta tartışılan ‘Adnan Hoca Dosyası’nın yeniden ele alındığı önceki gece yayınlanan programa konuk olarak katılan Yavaş ile Berker'in haklarındaki yeni iddialarla ilgili olarak program sonrasında gözaltına alınması emrini alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şubesi ekipleri, Kanal 6 Televizyonu'nun Seyrantepe'deki binasında önlem aldı.

  Dışarıya çıkmak istemediler

  Adnan Oktar'a 1988'de 'tutkulu idealist' raporunu veren Adli Tıp'ın 4'üncü Kurul Başkanı Doç. Dr. Kriton Dinçmen, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin İstanbul Şube Başkanı Bilge Bilgiç ile Yeni Atatürkçü Düşünce Derneği'nin İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Yemliha Türk'ün de konuk olduğu program 01.15'te bitti. Dışarıda polislerin beklediğini öğrenen ikili, dışarı çıkmak istemedi. Polisler, yaklaşık 40 dakikalık bir bekleyişin ardından binaya girip Yavaş ve Berker'i gözaltına aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı