« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkisine de birer kupa

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yarın oynanacak maçlarla sona erecek Süper Lig’de şampiyonluğu kucaklayacak takımın ödülü olan kupayı yeni sezonu beklemeden kucaklaması için harekete geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligi şampiyon bitiren takım yarın kupasını kaldıracak. TFF, şampiyonluk hazırlığındaki lider Galatasaray ile en yakın takipçisi Fenerbahçe iki kupa hazırladı.

Tüm ligleri kapsıyor

Şampiyonun kupasını şampiyonluğu resmen hak ettiği maçta verme fikrini benimseyen federasyon, yaptırdığı iki kupanın birini Galatasaray’ın Gençlerbirliği Oftaş ile oynayacağı maç için Ali Sami Yen, diğerini ise F.Bahçe’nin deplasmandaki Trabzonspor mücadelesi için Hüseyin Avni Aker Stadı’na gönderecek. Kupa, Galatasaray’ın şampiyon olması halinde Ali Sami Yen Stadı’nda, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu durumunda ise Hüseyin Avni Aker Stadı’nda verilecek. Aynı uygulama Bank Asya 1. Ligi gibi diğer liglerde de gerçekleştirilecek.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, "Biz şampiyonluk heyecanının sıcağı sıcağına yaşanmasından yanayız. Bu yüzden diğer liglerde de şampiyonluk ihtimali olan takımlar için kupalar yaptırdık. Bu kupalar maçların oynanacağı şehirlere gidecek. Şampiyonun belirlenmesiyle o statlardaki görevli federasyon yetkilisi kupayı sahibine verecek" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler