« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkisi de unutulmaz olacak

Fenerbahçe, iç transferde yeniden anlaşma sağladığı futbolcuları Selçuk Şahin ve Volkan Demirel ile dün sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Samandıra Tesisleri’nde sabah yapılan imza töreninde konuşan sportif direktör Aykut Kocaman, “İki dev oyuncuyla sözleşme yeniliyoruz. Oyuncular Fenerbahçe formasıyla spor yaşantılarını devam ettirmek yolunda tercihte bulunarak, çok doğru bir karar verdiler” dedi. Selçuk’a Süper Lig’de ilk kez İstanbulspor’da kendisinin forma şansı verdiğini vurgulayan Kocaman, “Şimdi 3 senelik yeni sözleşmeyle beraber F.Bahçe’de uzun zaman oynayan futbolcular arasına giriyor. Umarım oyun kalitesinin üzerine koyarak 3 seneden sonra da devam edip, unutulmazlar arasına girer. Ben onlar için en güzel örneğim” diye konuştu.
4 senelik sözleşme imzalayan Volkan’ın transfer görüşmelerinin uzadığını kaydeden Kocaman, “Volkan’ın transferi biraz uzadı, ama sonunda imzaladı. Volkan da Fenerbahçe’nin unutulmazları arasına girecektir” dedi. Kocaman, transfer çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, “Selçuk da o mevkide bir oyuncu oynarken, buraya transfer oldu. Hiç kimsenin gocunmasına gerek yok. Herkes disiplin içinde o formaya layık olduğunu göstermeli” dedi.

Üst üste 3 şampiyonluk bizim için çok zor değil

KALECİ Volkan Demirel, Fenerbahçe’ye 4 yıl daha hizmet edeceği için onurlu ve gururlu olduğunu söyledi. Uzun süren transfer görüşmelerinde kendisine çok yardım eden başkan ve yöneticileri utandırmayacağını ifade eden milli kaleci, “Fenerbahçe’den ayrılmayı hiçbir zaman göze almadım. Zor bir dönem geçirdim ama sonunda bitti. Artık geçmişi konuşmak istemiyorum. Tabii ki bonservisi elinde olan bir futbolcu olduğum için isteyenler vardı. Fenerbahçe ‘kal’ dediği için burada kaldım” diye konuştu. Geçmişte yaptığı bazı olumsuz hareketlerin aşırı Fenerbahçeliliğinden kaynaklandığı anlatan Volkan Demirel, “Bir kaleci 26-27 yaşından sonra daha bir olgunlaşarak, daha ne yaptığını bilen bir oyuncu oluyor. Bundan sonra eski olumsuz hareketler tekrarlanmayacaktır” açıklamasını yaptı.

Ayrılmayı hiçbir zaman göze almadım

SARI lacivertli kulüple 3 artı 1 yıllık sözleşme imzalayan Selçuk Şahin, 6 senedir Fenerbahçe’de oynadığı hatırlatarak, “Opsiyonumu da sayarsak, sözleşme sonunda 10 yıl Fenerbahçe’de forma giymiş olacağım ve 8 yıl oynayan Aykut Kocaman hocamı geçeceğim. Futbolu bıraktığımda Fenerbahçeli Selçuk olarak anılmak büyük bir onur” dedi. Selçuk Şahin, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın 3 sene üst üste şampiyonluk sözünü gerçekleştirmek için çalışacaklarını belirterek, “3 sene üst üste şampiyonluk bizim için çok zor değil” ifadesini kullandı. Bir gazetecinin, “Senin mevkine oyuncu transferi çalışmaları sürüyor. Bu konuda ne diyorsun?” sorusu üzerine Selçuk, şunları söyledi: “Takıma katkı sağlayacak her oyuncuya kapımız açık. Benim mevkime de olabilir. Bir takımda rekabet başarıyı getirir. Öyle bir arayış varsa yönetim ve hocamızın tasarrufudur. Hayırlı olacaksa inşallah alınır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler