Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İkisi de keyif verdi

ERSUN Yanal’ın çalıştırdığı takımların futbol keyfi verdiği kesin. Bu teknik adama biraz zaman tanınırsa, kendi oyun yapısını takımına işliyor.

Çalıştırdığı takımlarda uygulamaları bizim klasik kulüp başkanlarına ters geliyor. Eğer biraz daha süre tanınsaydı Milli Takım’da da işi götürecekti. Bakın, güzel ve kaliteli maç oynanmayan Türkiye Ligi’nde, hiçbir seyirci katkısı olmayan Vestel Manisaspor’u aldı ve dün akşamki futbolunu oynattı.

G.Saray da alabilirdi, Manisa da. Bir futbol seyircisi olarak benim için önemli değil. Ama maçtan ayrılırken şunu düşünüyorum; bu kadar gol var, kaliteli hareketler var, iki takımın birbirine teknik üstünlük sağlayacak poizisyonları var. Var oğlu var. Yani maçtan çıkan seyirci, verdiği parayı helal ederek evine gitti. Zaten önemli olan da bu değil mi?

Karşılıklı hamleler

Ersun
hamle yaptı, Gerets baktı gitmiyor o da bir hamle yaptı. Gerets bu sefer hamle yaptı, Ersun hamle yaptı. Yani dün gece herşeyi ile keyifli bir maçtı. Gerets, orta alanı Saidou’ya bırakmış, İliç ona takviye yapamıyor. Gerets, Volkan’ı oyuna alana kadar sahanın hakimi Vestel Manisaspor’du. Volkan girdikten sonra denge sağlandı. Hasan Şaş, iyi şeyler yapıyor, ama bunun yanında zaman zaman ateşle, yani hakemle oynuyor. Eğer böyle devam ederse, önemli maçlardan birinde takımını yalnız bırakacak. Hatta hatta daha ileri gidiyor, dün akşam olduğu gibi tribündeki seyirci ile dalaşıyor. Sana ne tribündeki seyirci? Bu seyirci üstelik senin seyircin.

Necati gene şahsi oynamaya devam ediyor. Takımın kazanması mı önemli, senin gol atman mı? Baktın olmadı, son 10 dakika arkadaşlarına 3-4 tane top attın. Hepsi de Manissapor kalesinde tehlike oldu. Hangisi daha iyiydi, daha faydalıydı?

Ceza ödeyecek parası var mı?

G.Saray seyircisi devre arasında Ersun Yanal’ın annesine ters biçimde koro halinde küfür etti. İkinci yarıda gene koro halinde Aziz Yıldırım’a küfür ettiler. Futbol Federasyonu bu küfürlere mutlak para cezası veriyordur. G.Saray’un bunu verecek parası da yok. Nasıl tahsil edecekler merak ediyorum.

Hakem, yardımcı hakemlerin iki tane taç kararını düzeltti. Gerets’in yerinde olsaydım, Arda’nın yerine Uğur’u kiraya verirdim. Bir futbolsever olarak iki takım futbolcularına da teşekkür etmek lazım. Hakem de iyi niyetliydi. Bazı avantajları oynatmadı. Geçtiğimiz haftalarda oynanan bir maçın bitiminde Gerets, hakem Oktay Demiray’ı elini sıkmadığı için eleştirmişti. Neyse dün akşam maçın içinde de olsa aynı hakemin elini kestirmeden sıktı.

Bu güzelim maçı seyretmek ayrıcalıktı. Ammaaa bırakın kulüp başkanlarıyla rakip teknik adamlara küfürü, kendi futbolcusuna bile küfür etme ahlaksızlığını, seviyesizliğini ve terbiyesizliğini gösteren Ali Sami Yen’deki bazı seyirciler maalesef hak etmediler. İnşallah İstanbul Emniyeti artık gereken önlemi alır.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI