« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkinci yarı coştuk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, Sivasspor maçını ikinci yarıdaki güzel futbollarıyla kazandıklarını belirtirken, kritik kurtarışlar yapan kaleci Volkan Demirel’e övgüler yağdırdı.

Alex’in henüz 7. dakikada sakatlanmasının takımda şok etkisi yarattığını, bu oyuncunun çıkmasından sonra uzun süre kendilerine gelemediklerini ifade eden Daum, şunları söyledi:

“Alex’in maçın başında sakatlanması takımımız için şok oldu. Devre sonuna kadar bu şoktan kurtulamadık. İlk yarı istediklerimizi yapamayınca, devre arasında taktiksel değişiklikler yaptık. Kanatları daha iyi kullandık. Özellikle sağ kanadınmız çok iyiydi. Gökhan mükemmeldi. Solda Carlos yeterince hazır olmadığı için çok verimli değildi. Ayrıca kaleci Volkan’ı tebrik ediyorum, durum 0-0 iken inanılmaz kurtarışlar yaptı. İyi bir rakibi yendik. Sivasspor ileride gücünü gösterecektir. Sivasspor’u her takım yenemez.”
Perşembe günü oynayacakları Sion maçına da değinen Daum, “Sion’un gücü belli. İyi günnüde olursa Avrupa’da her takıma sıkıntı yaratabilecek bir ekip. Umarım iyi günlerine denk gelmeyiz de avantajlı bir skorla İstanbul’a döneriz. Biz burada bu taraftarımızla her takımı devirebiliriz” yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz