Gündem Haberleri

  İkinci vatanına gömüldü

  Hürriyet Haber
  09.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Esrarengiz bir cinayete kurban giden Çinli lokantacı Yuechun Xu, ikinci vatanım dediği İstanbul'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Vatanı Çin'den binlerce kilometre uzakta esrarengiz bir cinayete kurban giden iki çocuk annesi Yuechun Xu, dün ‘‘İkinci vatanım’’ dediği İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Ağabeyine ait Levent'teki Çin Marketi'nde iki kişi tarafından susturucu takılmış tabancayla başından vurulan Xu'nun ölümü, Çin'deki akrabalarının yanında kalan 8 ve 12 yaşlarındaki çocuklarından gizleniyor.

  Seni özleyeceğiz

  1,5 yıl önce Çin'in Wun Zuo kentinden, İstanbul'da iki restoran işleten ağabeyi Yi Gin Xu'nun yanına gelen Yuechun Xu'nun cenazesi, dün saat 10.30 sıralarında Feriköy Katolik Mezarlığı'na getirildi. Eşi Yuan Zhı Chan, ağabeyi Yi Gin Xu, yakınları ve restoran çalışanları ayinden sonra, Yuechun Xu'nun tabutu üzerine Çince 'Seni çok seviyoruz', 'Seni özleyeceğiz' yazılı çiçekler koydular. Tabutu başında kardeşiyle son kez vedalaşan Yi Gin Xu, gözyaşlarına engel olamadı. Eşini kaybetmenin şokunu atlatamayan Yuan Zhı Chan da son derece üzgündü.

  Katilleri yakalansın

  Cenazeye katılan Yuechun Xu'nun yakınları, ‘‘Türkiye'ye geleli uzun zaman oldu. Bizler, Türkiye'de yaşamayı seviyoruz. Burayı ikinci vatanımız olarak kabul ettik. O yüzden, Yuechun Xu'yu da çok sevdiği İstanbul'da toprağa verdik. İnsanları çok seven ve şimdiye kadar kimseye bir kötülüğü dokunmayan Yuechun'un katillerinin yakalanmasını istiyoruz’’ dediler. Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi yetkilileri, Yuechun Xu'nun öldürülmesiyle ilgili bazı ipuçları elde ettiklerini, katillerin çok kısa süre içinde yakalanacağını belirttiler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı