Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkinci takım kim olacak?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
HAFTANIN takımına bakıp da neden F.Bahçe Ülker demiş olabilirsiniz. Bu konuyu hemen açalım. Yabancısız ve 7 oyuncuyla oynayan Aliağa Petkim, Mutlu Akü’yü yenerek neredeyse imkansızı başardı. Belki de bu anlamlı sonuç onları ligde tutacak. Bu yüzden Maiden in Turkey olan Aliağa’nın başarısı küçümsenmemeli.

Derbide F.Bahçe Ülker, Vidmar’ın mecburiyetten kadro dışı kaldığı maçta, 3/16 üç sayı yüzdesiyle oynayan G.Saray’ı beklediğinden kolay ve farklı yendi. Hesaplarını tutturdu. G.Saray’ı dördüncülüğe oturtturdu, ateş hattına attı.

Bu Lofton da çok fazla oldu. F.Bahçe Ülker’e 47 sayı atan (13/20 üç sayı) 1.88 m’lik oyuncu, lig sonuncusu CASA Ted karşısında 61 sayı atarak (17/22 üç sayı) Türk vatandaşı yapmak isteyen federasyona yeşil ışık da yaktı. Rusya’dan gelip Kepez’i yenen Efes Pilsen, Halil Üner’i ve takımını uçurumun eşiğine getirdi. Pınar Karşıyaka, play-off vizesini Bursa’da Oyak Renault karşısında alırken, Darüşşafaka Cooper Tires’e yenilen Antalya BŞB belki de bu yenilgi sonrası Türk Telekom ile eşleşecek ve seriye 1-0 başlamanın avantajını kullanacak.

Son iki haftaya girilirken en çok ligde düşecek ikinci takımın kim olacağı konuşuluyor.Mutlu Akü mü? Aliağa mı? Kepez mi? Bakalım kader kime gözyaşı döktürecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz