İkinci şüpheli cinayeti itiraf etti

Durmuş SEVİNDİK - Cenk TOPCU / ZONGULDAK-DHA
03 Eylül 2014 - 11:28Son Güncelleme : 03 Eylül 2014 - 17:17

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, geçen 21 Ağustos'ta Alman 65 yaşındaki Peter Horvart ile eşi 50 yaşındaki Kertsin Horvart'ı öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla Zonguldak'ta yakalanan 32 yaşındaki Murat Çelik, cinayeti geçen hafta yakalanan Tarkan Cengiz ile işlediklerini itiraf etti.

İMZA ATMAK İÇİN GELİNCE
Tatil için geldikleri Alanya'da 12 katlı apartmanın 10'uncu katında kiraladıkları dairede ağızları koli bantıyla kapatılıp, el ve ayakları iple bağlanarak başlarına sert bir cisimle vurularak öldürülen Horvart çiftinin cesetleri, ayrı odalarda yatak bazalarının içinde bulunmuştu. Cinayete karıştığı iddiasıyla aranan Tarkan Cengiz, geçen hafta cuma günü Zonguldak'ta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde imza atmak için gittiğinde polis ekipleri tarafından yakalanmış ve Alanya'ya gönderilerek tutuklanmıştı.

İTİRAF ETTİ
Cinayette aranan diğer şüpheli Murat Çelik de dün akşam saat 22.00 sıralarında yine Zonguldak'ta yakalandı. Zonguldak polisi, dün sabah kente geldiğini belirlediği Murat Çelik'in gidebileceği düşünülen 3 eve akşam eş zamanlı baskın yaptı. Murat Çelik, Karaelmas Mahallesi'nde baskın yapılan eniştesinin evinde gözaltına alındı.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde çapraz sorguya alınan Murat Çelik, cinayeti Tarkan Cengiz ile işlediklerini itiraf etti. Daha önce bir süre Almanya'da yaşayan ve sınır dışı edilen Murat Çelik'in, iyi Almanca konuşması nedeniyle Alman çift ile tanışıp dostluk kurduğu belirtildi. Murat Çelik, sabah Atatürk Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye götürüldü. Murat Çelik, buradaki İnfaz Büro Müdürlüğü'nde yapılan işlemlerinin ardından Alanya'ya gönderildi.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı