« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkinci sınıf değiliz

G.Saray Teknik Direktörü Lucescu, Avrupa'da maç yöneten hakemleri uyardı: ‘‘Artık bizi ikinci sınıf takım olarak görmesinler. O yanlış düdükler olmasaydı, şu anda liderdik.’’

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
BURUK SEVİNÇ

Nou Camp'ta Barcelona'yı elinden kaçıran G.Saray'ın teknik direktörü Lucescu buruk bir sevinç yaşıyor. Rakip kim olursa olsun asla gözlerinde büyütmediklerini söyleyen Rumen hoca, ‘‘Barcelona’ya 'gelin bizi teslim alın' demedik. Çıktık topumuzu oynadık, gollerimizi attık ve puanımızı aldık’’ dedi.

ROLLER DEĞİŞTİ

Oyun planlarının ilk yarıda istediği gibi işlediğini, ancak ikinci yarıda rollerin değiştiğini anlatan Lucescu şöyle devam etti: ‘‘Soyunma odasında futbolcularıma ilk 10 dakikanın önemini anlattım. Rakibimizin direncini kırmamız gerektiğini söyledim. Onların defansını öne çıkartıp, arkalarında boş alanlar aradık.


DENGEMİZİ BOZDU

İlk yarıda uyguladığımız planın hemen hemen hepsini gerçekleştirdik ve golleri de bulduk. İkinci yarıda Overmars'ın oyuna girmesi rakibi canlandırdı. Bir anlık gaflet, defanstaki dengelerimizi bozdu. Hakem, Barcelona taraftarının ritmine uydu ve hiç olmayacak yerde Capone'ye kırmızı kart gösterdi.

YANLIŞ DÜDÜKLER

Sayısal olarak eksildik. Ardından golü de yiyince oyun planımız bozuldu. Üzüldüm, iki gol atıp öne geçtiğimiz maçı alamadığımız için. Sevindim, birçok eksiğe rağmen üstün futbol kalitesine sahip bir takımla berabere kaldığımız için. Hakemler artık bizi ikinci sınıf takım olarak görmesinler. O yanlış düdükler olmasaydı, şu anda liderdik.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz