« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İkinci şampiyonluk hayatımı değiştirmez"

Spa'da basına konuşan Kimi Raikkonen, ikinci kez Dünya şampiyonluğunu kazanmanın ya da kaybetmenin hayatını değiştirmeyeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şampiyonluk hedefini koruduğunu açıklayan Raikkonen, buna rağmen Formula 1'e dönüşünün arkasındaki motivasyon kaynağının yalnızca şampiyon olmak olmadığının altını çizdi.

İlk Formula 1 Dünya Şampiyonluğunu 2007 sezonunda Ferrari ile kazanan 32 yaşındaki Fin pilot, Lotus'un Alonso ile 49 puanlık farkı kapatıp şampiyon olması için elinden geleni yaptığını, ancak kişisel olarak şampiyonluk için 'umutsuzca' bir rzu içinde olmadığını söyledi.

"Daima şampiyon olursam mutlu olacağımı ve sonrasında bu devam ederse bunun da iyi olacağını söyledim. Fakat umutsuzca şampiyonluk peşinden koşmuyorum. Kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz ama kazanamazsak da kazanamayız."

"Bu uzun vadede hayatımı değiştirecek bir şey değil. Burada yarışlar kazanıp şampiyon olmak için bulnuyoruz ancak bu hayatımı değiştirecek bir olay değil."

"Yarışmak istemediğimde yarışmayı bırakırım ve bu kazanmak için sürekli deneyip kazanmaya çalışacağım anlamına gelmiyor. Burada kalmamın sebebi bu değil."

Kimi Raikkonen ayrıca Formula 1'e döner dönmez kendisini şampiyonluk yarışının içinde bulmasının, yarış hafta sonlarına yaklaşımını değiştirmediğini belirtti.

"Benim için hiçbir şey değişmedi. Klasmanda son sırada ya da ilk sırada olmam da yaklaşımımı değiştirmez. Daima elimden gelen her şeyi yaparak yarışırım ve sonucun ne olacağını görürüz."

"Başkabir beklenti içinde olmak zor.  Lotus yeni bir takım ve iyi bir arabamız olmasını bekliyorduk fakat geçen yıla bakınca bunu söylemek zordu. İşlerin gidişatı her ne kadar bazı yönlerden daha iyi olabilirse de, durumdan memnunum. Çok daha kötü de olabilirdi."

İkinci kez şampiyonluğu Ferrari'de kazandığı zamanlarla kıyaslaması istenen Raikkonen bu konuda ise, "Bunu yalnızca Ferrari ile kazandım dolayısıyla bir şey söylemek çok zor. Orada iyi zaman geçirdim ve şampiyon oldum. İşler belki sonrasında daha iyi gidebilirdi ancak hayat ve yarışmak böyle bir şey."

"Şimdi buradayım ve mutluyum. Umuyorum zaferler ve şampiyonluklar için mücadele ediyor oluruz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz