Dünya Haberleri

DÜNYA

  İkinci Monica da itiraf etmiş

  Hürriyet Haber
  07 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 07 Eylül 1998 - 00:01

  Beyaz Saray'da görevli başka bir stajyerin daha yeminli ifade vererek Başkan Bill Clinton'la ilişkisini itiraf ettiği öne sürüldü. Özel Savcı'nın Monica skandalıyla ilgili raporunun ise içindeki ‘‘muzır’’ ifadeler nedeniyle Kongre tarafından sansürlenebileceği belirtiliyor.

  ABD Başkanı Bill Clinton'la ilişkisi olan ikinci bir Beyaz Saray stajyerinin daha Özel Savcı Kenneth Starr'a yeminli ifade verip, Başkan'la yaşadığı seks maceralarını itiraf ettiği ileri sürülüyor. İngiltere'de yayınlanan News of the World gazetesinin haberine göre Clinton, Monica Lewinsky ile ilişkisi sırasında, ismi açıklanmayan bu ikinci stajyer kızla da birlikte oluyordu.

  Bu ikinci ilişkiyle ilgili gerçeklerin de kamuoyuna açıklanması halinde başkanlık görevinden ayrılması için Clinton'a yapılan baskıların artacağını belirten gazete, ‘‘Şu anda 30'lu yaşlara merdiven dayamış olan bu eski stajyer, Clinton'ın Beyaz Saray'daki tek sevgilisi olduğunu sanıyordu, ancak Başkan'ın Monica ile ilişkisini öğrenince, büyük düş kırıklığına uğradı ve görevinden ayrıldı’’ diye yazdı.

  Adı açıklanmayan ikinci stajyerin bir arkadaşının, Watergate skandalını ortaya çıkaran Washington Post'un ünlü muhabiri Bob Woodward'a giderek, bilinmeyen ilişkiyle ilgili detayları anlattığı da belirtildi. Başkan Richard Nixon'ın istifasına yol açan Woodward'ın ise ‘‘Biz bu haberi basmayız. Ülke yararına çalıştığına inandığımız bir başkanı düşürmek istemiyoruz’’ diyerek ikinci seks skandalıyla ilgili bombayı patlatmaktan kaçındığı kaydedildi.

  PASKALYA'DA MONİCA İLE SEKS

  New York Post Gazetesi'nin haberine göre ise Clinton, 1996 yılında eşi Hillary ve kızı Chelsea ile katıldığı Paskalya ayininden sonra Beyaz Saray'a dönerek Monica Lewinsky'e oral seks yaptırdı. Ticaret Bakanı Ron Brown'un ölümünden 4 gün sonra gerçekleşen olay öncesi Clinton'ın üzgün bir ifade takınarak elinde İncil'le basına poz verdiği bildirildi.

  Bu arada Özel Savcı Kenneth Starr'ın Clinton skandalları hakkındaki raporunu önümüzdeki haftalarda Kongre'ye sunacağı ancak açık saçık ifadeler içereceği için raporun bir kısmının sansürlenebileceği belirtiyor. Öte yandan basın önünde kocasını affetmiş rolü oynayan Hillary'nin Beyaz Saray'da fırtınalar estirdiği gelen haberler arasında.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı