« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkinci kez dünya rekortmeni oldu

2009 yılında 135 saat 2 dakika 19 saniye uzunluğunda sualtı dalışı gerçekleştirerek Guinness Rekor Kitabına giren ilk Türk dalgıç Cem Karabay bugün ikinci kez Dünya rekorunu kırdı.

Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHA
SON GÜNCELLEME

Caddebostan sahilinde kurulan dev havuzda rekor dalışını gerçekleştiren Cem Karabay, bugün saat 10:40 itibariyle iki yıl içerisinde Dünyada kimsenin kırmayı başaramadığı kendi rekorunu kronometreler 135 saat 2 dakika 20 saniyeyi gösterdiğinde tekrar kırdı. Kıracağı dünya rekorunu şehitlere ithaf edeceğini belirten Cem Karabay, kendi rekorunu kırdıktan sonra,ellerinde bayraklarla kendisine eşlik eden vatandaşlarla birlikte sualtında maskesini çıkartıp 10.yıl marşını söyledi. Yeni hedefi 193 saat olan Cem Karabay, dünya rekorunu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda tamamlanmayı planlıyor.

İkinci kez dünya rekortmeni olan Cem Karabay'ın eşi Samuray Karabay, "Çok mutluyum, inanılmaz mutluyum rekoru kırdığı için,şu an ellerini görüyorsunuz sanki yarım saat önce suya girmiş gibi... O çok iyi, ekip çok iyi. Dün akşam bize '10 Kasım' a kadar gitsem mi acaba ama sizleri çok özledim çıkıyım ben Cumartesi'ye gidiyoruz dedi' şeklinde konuştu

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler