Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İkinci kattakiler Latif'i çaldı!

Ayşen GÜR

Ben bunu uzun zamandır bekliyordum.

Onu bir gün bizden alacaklardı.

Çünkü Latif'in yayın hayatına başladığı günden beri, yani yaklaşık iki yıldır Hürriyet İstanbul'un birinci sayfasında çıkan karikatürlerini yalnız İstanbullu okurların görmesi adaletsizlikti. Zaten imtiyazlı bir şehir için çok haksız bir ayrıcalıktı.

Biz, Hürriyet İstanbul, Hürriyet Cumartesi ve Hürriyet Pazar ekibi, Güneşli'deki Hürriyet Kulesi'nin yedinci katının bir bölümünü işgal ediyoruz.

Ama gazetenin kalbi ikinci katta atıyor. Yöneticilerimiz ve Hürriyet'in ana gazetesini hazırlayan ekip orada çalışıyor. İşte onlar Latif'i çaldı!

Sonuçta bir bütünüz, diğer gazetelerle yarışıyoruz, ama kendi aramızda da rekabet var tabii. Her ekip kendi sayfasını diğerinden iyi yapmaya çalışıyor. Ayrıca bütün ekler de kendi çaplarında ana gazeteyle yarışıyor.

İşte bu yüzden, Latif'in bundan böyle ana gazetenin birinci sayfasında çizmeye başlayacağını öğrendiğimde, ne saklayayım, içim şöyle bir cız etti! İsterseniz bencillik deyin, ama öyle!

Latif Demirci'nin İstanbul'u aşan esprilerini pazartesi gününden itibaren Hürriyet'in birinci sayfasında görüp güleceksiniz.

Latif, Hürriyet Pazar'daki Press Bey bandına da devam edecek.

FAKS: (212) 677 04 21 E-MAIL: agur@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI