IĞDIR HABERLERİ

İkinci geleneksel böcek festivali düzenlerdi

DHA
29.04.2016 - 12:19Son Güncelleme :

İkinci geleneksel böcek festivali düzenlerdi

DHA

IĞDIR, (DHA)-Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 4'üncü sınıf öğrencileri tarafından toplanan yüzlerce böcek, koleksiyon haline getirilerek sergilendi. 

Böcek festivali, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Faik Yılmaz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Aydın Şanda, İktisadi İdari Birimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Başar, Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürü Mete Türkoğlu ile öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımı ile Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde yapıldı. Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mesude Figen Dönmez, böceklerin öğrenciler tarafından Iğdır'ın farklı coğrafyalarında toplandığını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Mesude Figen Dönmez, Iğdır'ın Ağrı Dağı ile birlikte geniş bir yelpazede çeşitlilik arzeden ve araştırılmaya değer bir faunaya sahip olduğunu söyledi.

Geleneksel Böcek Festivalinde, Entomoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık ve Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kazım Kara da böceklerin doğal yaşama zararları ve faydaları ile böcek türleri hakkında sunumlar yaptı. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Aydın Şanda, geleneksel hale getirdikleri Böcek Festivali etkinliğinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini bildirdi.

Yapılan konuşmaların ardından Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 4'üncü sınıf öğrencileri 8 farklı grupta yarıştı. Festival, yarışmada dereceye giren öğrenci gruplarına çeşitli hediyeler verilmesi ve davetlilere yapılan ikramla sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden İkinci geleneksel böcek festivali düzenlerdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İkinci geleneksel böcek festivali düzenlerdi haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ

IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:22
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:32
 • Akşam
  16:47
 • Yatsı
  18:22
Sayfa Başı