"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

İkinci evliliğim ikinci yanlışım mı oldu

Genç yaşlarda yanlış bir evlilik yaptım ve kısa süre sonra boşandım.

Aradan 10 yıl geçtikten sonra ikinci evliliğimi yaptım. Ancak onun da doğru insan olmadığını düşünüyorum.

Merhaba Güzin Abla, henüz çok genç yaşlarda yanlış bir evlilik yaptım ve kısa süre sonra boşandım. Aradan 10 yıl geçtikten sonra yaklaşık 1,5 ay önce bir evlilik daha yaptım. Karşımdaki insanın ne mal varlığına, ne kariyerine ne de sosyal statüsüne güvendim. Tek güvendiğim yüreğiydi. Beni ve çevremdeki herkesi beni deli gibi sevdiğine inandırdı.
Evlilikle ilgili tüm korkularımı defalarca anlatmama rağmen defalarca sözler verdi, yeminler etti korkularımla yüzleştirmeyeceğine...
Onun ilk evliliği. Ancak evlenir evlenmez çok farklı bir yüzü çıktı ortaya. Çok ciddi değişiklikler oldu onda. Beni kırmak için özellikle çaba sarf ediyor sanki. Ufacık ikazım onu rahatsız ediyor.
Kaba saba biri oldu çıktı. Ve daha bir buçuk aylık evli olmamıza rağmen iki gün önce tüm eşyalarını topladı ve evi terk etmeye kalktı. Sonra kendiliğinden vazgeçti, barışmak için uğraştı. Ama benim bütün umutlarım yok oldu şu an. Kendimi kandırılmış hissediyorum. En ufak güvenim kalmadı ona. Aileme nasıl “bu da yanlış insanmış” derim ben? Ne yapmalıyım?
Rumuz: İnanmıyorum

Güzel kızım, 10 yıl gibi uzun bir süre evlilikten uzak yaşamışsın. Şimdi daha evliliğinin bu ilk haftalarında bir tür uyumsuzluk yaşaman, kendini garip hissetmen çok doğal.
Belki de abartıyorsun, belki de adama karşı istemeden, fark etmeden ters davranıyorsun. Yoksa neden hiç nedensiz evi terk etmeye kalkışsın. Ona ne söylediğini ya da nasıl davrandığını hatırlıyor musun? Yine de vazgeçmiş, senden özür dilemiş belli ki, o da pişman olmuş. Canım kızım, henüz bir buçuk aylık evlilik içinde böyle ani kararlar almamalısın.
Kendine de o adama da haksızlık ediyor olabilirsin. Henüz yanlış bir evlilik yaptığın konusunda karar vermek için çok erken bence. Biraz sabırlı ol, evliliğin otursun hele...

Bebeğim olsun diye tedavi görüyorum ama eşim bu durumdan sıkıldı

Sevgili Ablacığım, ben 5 yıllık evliyim. Güzel bir evliliğim var. Eşime deli gibi aşığım.
Onu kaybetmek istemiyorum.
Bizim iki sene önce bebeğimiz olacaktı ama doğuma iki hafta kala bebeğimizi kaybettik.
Ailece yıkıldık. Doktorlar bu durumun tedavisinin olduğunu söylüyor, tekrar bebek istiyoruz. Ama kafamızda acabalar var.
Tedavi oluyorum ama eşim artık bu durumdan sıkıldı. Bundan da beni sorumlu tutuyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bana bir akıl verin. Ben 35 yaşındayım, yaşım daha fazla ilerlemeden çocuğum olsun istiyorum ama sanırım eşimin umurunda değil. Rumuz: Bebek
Eşin belki de senin, bebek olsun diye, türlü sıkıntılar yaşamandan, tedavi gereği olan bazı çabalarınızdan yorulmuş olabilir.
Eminim senin acı çekmeni de istemiyordur. Bu yüzden karşı çıkıyordur. Yaşadığınız o üzüntü onu da etkilemiştir mutlaka...
Bence bu konuyu bir süre ertelemeli ya da en azından konuşmamalısınız. Belli ki sen çok fazla üzerinde duruyor, yaşamını tümüyle bu noktaya odaklıyorsun.
Evliliğiniz tümüyle çocuk yapmak üzerine yoğunlaşmışsa, onun da kendini huzursuz hissetmesi doğal değil mi?
Daha sonra yeniden bu konuda tedaviye devam edebilirsiniz.

X