İkinci eş için indiriyorlar

Hürriyet Haber
18.07.2015 - 16:11 | Son Güncelleme:

Rusya'da geliştirilen bir çöpçatanlık uygulaması, erkek kullanıcıların ikinci eş bulmalarına yardım ediyor. Sosyal medyanın gündemine oturan uygulama, eleştirilerden de nasibini almış durumda.

Sosyal medya, bir Rus girişimcinin kullanıma sunduğu çöpçatanlık uygulamasını konuşuyor.

Temel olarak Tinder benzeri bir kullanım sunan 'My Diaspora' isimli mobil uygulamayı kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının gündemine taşıyan özellik ise erkek kullanıcıların 2'nci eş bulmalarına izin veriyor olması.

Avrupa ve ABD'de geliştirilen bu tarz uygulamaların İslam coğrafyasında karşılık bulamadığını iddia eden Rus girişimci, uygulamasını 'Müslümanlar için Tinder' olarak nitelendiriyor.

Uygulamaya kayıt olan kadınlara "Birinin ikinci eşi olmayı düşünür müsünüz" sorusu soruluyor ve kullanıcılar bu soruya verdikleri cevaba göre, eşleşmeye tabi tutuluyor.

iOS 7 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone'larda kullanılabilen uygulamada, kullanıcılar istemeleri durumunda eşleştikleri kişi ile yaptıkları sohbete ailelerini de dahil edebiliyor.

Alışılmışın dışındaki özellikleri ile kısa sürede ilgi çeken uygulama eleştirilerin de hedefi oldu. Uygulamanın kadın erkek eşitliğini ihlal ettiğini vurgulayan pek çok kullanıcı uygulamayı Apple'a şikayet etmiş durumda. (ntv.com.tr)

Etiketler: Müslüman


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı