Gündem Haberleri

  İkinci el otomobile AB dopingi

  Hürriyet Haber
  09.10.2005 - 14:21 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin AB müzakerelerine başlaması ikinci el otomobil piyasasını canlandırdı. Dövizden beklediğini bulamayan yatırımcılar ertelediği otomobil talebini gerçeğe dönüştürüyor.

  Konya'da kurulu otomobil alım-satımı yapan bir firmanın Genel Müdürü Fatih Tosun, yaptığı açıklamada, 3 Ekim öncesinde ikinci el otomobilde yaprak bile kımıldamadığını söyledi.

  Bu dönemde, elinde parası olan birçok kişinin, müzakerelerin başlayıp başlamayacağına bağlı olarak yükselmesini beklediği dövize yatırım yaptığını ifade eden Tosun, “Bununla birlikte kriz endişesi, ikinci el otomobil satışlarını neredeyse tamamen durdurdu. Kimse elindeki hazır parayı otomobile yatırmadı, 3 Ekim'e kilitlendi” dedi.

  3 Ekim'den sonra Türkiye'nin AB müzakerelerine başlamasından sonra ikinci el piyasasının canlandığını dile getiren Tosun, “Kriz endişesi sona erdi. AB ile müzakerelerin başlaması doping etkisi yarattı. Dövizden beklediğini bulamayan çok sayıda vatandaş, ertelediği otomobiline ulaşmak için soluğu galeride alıyor. Önceki yıllara göre yoğunluk olmasa da, 3 Ekim öncesine göre artan işler sevindirici” diye konuştu.

  Tosun, ekonomideki hareketliliğe bağlı olarak önümüzdeki günlerde ikinci el otomobil piyasasının daha da canlanmasını beklediklerini kaydetti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı