« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkimiz de uçuyoruz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkent'ten kupa zaferiyle dönen Cimbom'un teknik direktörü Fatih Terim'le kafileyi İstanbul'a getiren uçağın pilotu Adem Uçaner arasındaki ilginç diyalog.

Terim, kokpitte G.Saray, üç gün önce ligde 2-0 yendiği A.Gücü'nü bu kez kupada aynı skorla devirip, finale adını yazdırmıştı. Sarı kırmızılı takım, önceki gece geç vakitlerde İstanbul'a dönüyordu. Teknik direktör Fatih Terim, daha önceki seyahatlerde hiç uğramadığı uçağın kokpitinde yolculuk yapıyordu. Neşesi de yerindeydi.

İkimiz de sorumluyuz Kaptan Adem Uçaner ve yardımcısı Savaş Şen ile sohbet ediyordu Terim. ‘‘Fatih hoca, sahada adeta fırtınalar estiriyorsunuz. Nazar değmesin. Bizler havada, siz ise yerde uçuyorsunuz’’ diye söze başladı kaptan pilot Adem Uçaner. Terim, ‘‘Kaptanım, doğruya doğru. Sizlerin mesuliyeti de bizimkine benziyor’’ karşılığını verdi ve devam etti:

<ı>Heyecansız olmuyor

‘‘Başarının anahtarı iş disiplininden geçiyor. Biz, bu işe dört elle sarıldık. En ufak yanlışlık bizi geri iter. Biz bu yanlışlıkları yapmamak için her hafta ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Heyacansız olmuyor.’’ Kaptan Uçaner tekrar söze girip,‘‘Hocam ayrılacağız yazılıyor, merak ettim’’ diye bir soru yöneltti Terim'e...

<ı>Kazanmanın sonu yok

Terim, kahvesinden bir yudum alıp iç çektikten sonra başladı konuşmaya: ‘‘Kazanmanın sonu yok. İnsanlar daha iyi şeyler yapmak için emek sarfediyor. Bazı kişiler ise bu güzelliği bozmak için elinden geleni yapmak istiyor. Ülkemizde başarı kazanmak yanlış oluyor. Biz bu yerlere gelebilmek için yatağı yorganı çalıştığımız yere attık.

<ı>İnanç ve cesaret

Dört yıl içinde hem yeni bir yapılanmaya girdik. İnsan, ekmeğini kazandığı yere hiçbir zaman ihanet etmemeli. Cesur olmalı. Yani cesurların yaşamaya hakkı var.’’ Yolculuğun sonuna gelinmiş, uçak İstanbul semalarında süzülüyordu. Kaptan pilot ve yardımcısı, ‘‘Sohbetinizden kayif aldık, hocam. Başarınız hiç eksilmesin’’ diyorlardı.

Ümit’ten savunma

ANKARAGÜCÜ ile oynanan kupa maçında top toplayıcı çocuğa yaptığı hareket nedeniyle büyük tepki alan G.Saraylı Ümit kendini savundu. Top toplayıcı çocuğun kendisine küfür ettiğini ileri süren Ümit, ‘‘Ben yalnızca, topu çabuk atmasını istedim. O ise ağıza alınmayacak küfürler etti. Kendimi tutamadım’’ dedi.

Teklif istemiyorum

G.Saray'ın etkili golcüsü Hakan Şükür, Avrupa'ya transferi konusunda çıkarılan söylentilere açıklık getirdi. ‘‘G.Saray'da çok mutluyum ve ayrılmayı düşünmüyorum’’ diyen yıldız futbolcu, Avrupa'ya gitme konusunda bir saplantısının bulunmadığını, tekliflere de kapalı olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz