Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İkimiz de madalya istiyoruz

Büyük yarışta birlikte piste çıkacak atletlerimizden Aslı Çakır Alptekin, “Herkesin yüreği ve duaları bizimle olsun” derken Gamze Bulut da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Faruk ZABCI-LONDRA
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat Oyunları’nda atletizm kadınlar 1500 metrede finaline kalan Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut madalyaya odaklandı. İkili, bugün saat 22.55’te koşulacak final öncesi basının sorularını yanıtladı.

Bu yılın Avrupa Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin, iki Türk olarak finalde Türkiye’yi temsil etmenin büyük bir gurur yaşattığını dile getirerek, “İkimiz de madalyaya uzanmak istiyoruz. Bunun için geldik. Türkiye’yi temsil etmek büyük gurur” dedi. Final için özel taktiklerinin bulunmadığını belirten Aslı, “Hocalarımızın önerisi doğrultusunda koşacağız. Herkesin yüreği ve dualarıyla bizimle birlikte olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Bizi tek motive eden şey kürsü

2008’de aldığı kötü bir sonucun kendisini kamçıladığını ifade eden Aslı şöyle devam etti: “2008’de elde ettiğim sonuç beni çok üzdü. 2012’de bir şeyler yapacağım diye hemen hazırlanmaya başladım. Önemli olan zoru başarmak. Son 3-4 yıldır devletimiz bize güzel imkanlar sağladı. Çok zorluk çekiyoruz ama güzel şeyler de yaşıyoruz. Sosyal hayatımız yok. Bizi tek motive eden şey madalya. Acıdan zevk alarak koşuyoruz. Zaten acıdan ızdırap çekersek başarı gelmiyor.”

4 aydır ailemi bile görmedim

DEV finalde herşeyini ortaya koyacağını ifade eden Avrupa ikincisi Gamze Bulut da “Londra’da herşey seçmelerle başladı. Hedefim tek tek ilerlemekti. Önce ilk 6’ya girmek için mücadele ettim. Yarı finalde elimden gelenin en iyisini yaptım. Finalde de elimden gelenin en iyisini yapacağım. Avrupa Şampiyonluğu’nun bir tesadüf olmadığını gösterdik. Merak etmeyin, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz