Ege Haberleri

EGE

  İkiçeşmelik'te yine eskiye dönüldü

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  17.09.2013 - 01:26 | Son Güncelleme: 16.09.2013 - 17:38

  İşyerlerinin kaldırım işgalleri devam ediyor.

  İZMİR'in en hareketli yerlerinden biri olan İkiçeşmelik Caddesi'nde beyaz eşya başta olmak üzere ikinci el ürünler satan işyerlerinin kaldırım işgalleri devam ediyor.

  Kent merkezindeki tarihi ören yerinin önündeki, turistleri gezdiren tur otobüslerinin güzerahı üzerindeki caddenin kötü görüntüsü, tepki çekiyor.
  İkiçeşmelik Caddesi'ndeki spot eşya satan işyerlerinin, sattıkları ürünleri dışarı koyarak yaptıkları kaldırım işgalleri, şikayetler üzerine daha önce engellendi. İşyeri sahiplerinin uyarılması üzerine, beyaz eşya başta olmak üzere satılan ürünler dışarı çıkartılmayıp, dükkanlarda sergilendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da caddeye gidip bu konuda esnala görüşmeler yaptı. Ancak aradan geçen süreçte, denetimlerin de azalmasıyla cadde üzerinde yine o bildik görüntülere geri dönülmeye başlandı.
  Kent merkezindeki tarihi ören yeri Agora'nın önündeki, turistleri gezdiren tur otobüslerinin güzerahı üzerinde bulunan caddenin kötü görüntüsü, tepki çekti. Kaldırımlarda yürümekte zorlanan vatandaşlar da, bu işgallerin önlenmesi için denetimlerin yeniden sıklaştırılmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı