ANKARA HABERLERİ

İki yeni programa toplam 1.5 milyon lira destek

Hürriyet Haber
09.10.2011 - 00:00Son Güncelleme : 08.10.2011 - 21:18

Ankara’nın kalkınmasını ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasını hedefleyen Ankara Kalkınma Ajansı, iki yeni destek programı için toplam 1.5 milyon lira bütçe ayırdı.

Hürriyet Haber

BAŞKENT Ankara’nın kalkınması için çalışmalarını sürdüren Ankara Kalkınma Ajansı, “2011 yılı doğrudan faaliyet destek programı” kapsamında bir toplantı düzenledi. Türkiye Barolar Birliği Konukevi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, kaymakamlık, belediye, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

1 milyon TL doğrudan destek

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı, 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı ile Ankara’nın kalkınmasını ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasını hedefleyen çalışmaların destekleneceğini belirterek, “Program kapsamında desteklenecek faaliyetler için toplam kaynak miktarı 1 milyon TL olup, verilecek destek miktarı 20 bin TL ile 75 bin TL olarak belirlenmiştir” dedi. Proje süresinin üç ay olduğu programdan Ankara’da faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel yönetimler, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ile birlik ve kooperatiflerin yararlanabileceğini hatırlatan Balcı, program için son başvuru tarihinin 9 Aralık olduğunu söyledi.

Yerel aktörlere azami 15 bin TL

2011 Yılı Teknik Destek Programı hakkında da bilgi veren Balcı şunları söyledi:

“Program, Ankara’daki yerel aktörlerin çalışmalarına destek sağlamayı amaçlamaktadır. Toplam bütçesi 500 bin lira olan programdan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ile birlik ve kooperatifler yararlanabilecek. Ayrıca azami teknik destek tutarı 15 bin TL olan programda, eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlerin olduğu programlar desteklenecek.”

Balcı son olarak 2011 Yılı Teknik Destek Programı için son başvuru tarihinin 30 Kasım olduğunu kaydetti. Açılış konuşmasının ardından 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek ve 2011 Yılı Teknik Destek programlarıyla ilgili sunum yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İki yeni programa toplam 1.5 milyon lira destek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı