« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İki yeni Aslan da Napoli'den

G.Saray, İtalyan Hoca’nın ısrarla istediği golcü Makedon Pandev ve İsviçreli Dzemaili için Napoli ile toplam 2 milyon 350 bin Euro’ya anlaşmaya vardı. Sarı kırmızılıların yeni transferleri bugün İstanbul’a gelecek.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TRANSFERİN son gününde Galatasaray’da hareketli saatler yaşandı. “Başkandan 3 transfer bekliyorum” diyen Cesare Prandelli’nin ısrarla istediği Napoli’li iki oyuncu için İtalyan temsilcisiyle anlaşma sağlamayı başardı.
Sarı kırmızılılar 31 yaşındaki forvet Goran Pandev başarılı golcünün takım arkadaşı, Blerim Dzemaili için Napoli görüşmelere başlamıştı. Napoli dün, Aslan’ın, her iki oyuncu için toplamda 2 milyon 350 bin Euro’luk önerisi kabul etti. G.Saray’ın iki yeni futbolcusu da bugün İstanbul’a gelecek.

PAKET TEKLİF YAPILDI

PRANDELLI, Serie A’da geride bıraktığı 6 sezonda tam 180 kez forma giyen ve etkili bir ön libero olarak gördüğü Dzemaili’yi mutlaka kadrosunda görmek istediğini bildirince, Galatasaray Yönetimi de harekete geçti. Sarı kırmızılılar Blemir Dzemaili ve Goran Pandev için Napoli’ye paket teklifte bulundu. Aslan, önümüzdeki sezon kontratı sona erecek olan golcü futbolcu ile başarılı orta saha için Napoli’ye 2.350 milyon Euro teklif etti.

OYUNCULAR İKNA EDİLMİŞTİ

GALATASARAY, Prandelli ve Sneijder’in transferlerinde de büyük rol oynayan FIFA menajeri Ali Güven aracılığıyla bir taraftan İtalyan kulübüyle görüşmelerini sürdürürken diğer yandan da oyuncuları Türkiye’ye gelmeye ikna etmişti. Dün de Napoli’den de beklenen haber gelince sarı kırmızılar transferi bitirmiş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz