Dünya Haberleri

  İki yaşındaki çocuğunun boğazını kesti

  hurriyet.com.tr
  16.12.2009 - 12:37 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Iowa eyaletinde, 36 yaşındaki bir anne bir çocuğunu öldürmek, diğerini de öldürmeye teşebbüs etmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Geçtiğimiz sene Ekim ayında yaşanan olayda, Michelle Kehoe adındaki kadın kocasına 2 ve 7 yaşındaki oğullarını annesine ziyarete götüreceğini söyleyerek bir göletin kenarına götürdü. İki yaşındaki oğlunun boğazını kesen ve ölüme terk eden anne, 7 yaşındaki oğlunu da aynı şekilde öldürmek istedi. Ardından da intihara kalkıştı.

  ANESİNE KARŞI TANIKLIK ETTİ
  Cani kadının yedi yaşındaki oğlu ölümden kurtulurken, mahkemede annesine karşı tanıklık etti. Küçük çocuk annesinin kendilerini öldürmeye girişmeden önce “acı çektikleri bir hayattan onları kurtarmak istediğini” söylediğini belirtti. Bu ifadeye rağmen cani kadın akıl sağlığı bozuk kişilerin yararlandığı savunmadan mahrum kaldı.

  Mahkeme cani kadını birinci dereceden cinayet ve yaralama, öldürmeye teşebbüs suçlarından ömür boyu hapse mahkûm etti. Kehoe verdiği ifadede cinayetleri bir ay önceden planladığını ve kullandığı bıçak ile selo bantı önceden aldığını itiraf etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı