Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İki ünlü manken hakkında "Örgütle bağlantısı yok" kararı

  Selahattin GÜNDAY / İSTANBUL, (DHA)
  24 Ağustos 2012 - 10:50Son Güncelleme : 24 Ağustos 2012 - 10:50

  Ünlü mankenler Yasemin Kozanoğlu ve Ayşe Hatun Önal hakkında "örgütlü bir şekilde uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan özel yetkili savcılık tarafından yürütülen soruşturmada görevsizlik kararı verildi.

  İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nce, Mayıs ayında aralarında tanınmış iş adamlarının çocuklarının da olduğu 14’ü tutuklu 19 şüpheli hakkında "örgüt kurmak, yönetmek" ve "uyuşturucu ticareti yapmak ve temin etmek" suçlarından iddianame hazırlandı.

  İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ali Rıza Kantar, sanıklarından Hakan Karabulut’tan temin ettiği esrar ve kokain maddelerini Yasemin Kozanoğlu ve Ayşe Hatun Önal’a sattığını söyledi. Ancak soruşturma kapsamında Ocak ayında gözaltına alınıp serbest bırakılan Manken Yasemin Kozanoğlu ve soruşturmada adı geçen Manken - Şarkıcı Ayşe Hatun Önal iddianamede sanık olarak yer almadı. Soruşturma savcısı Hikmet Usta, dosyasını ayırdığı iki manken hakkında kararını verdi. Dosya hakkında görevsizlik kararı veren Savcı Hikmet Usta, Kozanoğlu ve Önal’ın "örgütle irtibatlarının olduğuna" dair kuvvetli delil olmadığını belirtti. Savcılık, "kullanmak için uyuşturucu bulundurmak" suçunu işlediği iddia edilen mankenlerin suçunun örgüt kapsamında olmaması nedeniyle dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Mankenler hakkındaki "kullanmak için uyuşturucu bulundurmak" suçundan soruşturma halen devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı