« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İki tüzük var, biri sahte"

Spor adamı Şahin Ulu, "Ankaragücü'nde 29.03.2009 tarihli valilikçe iki onaylanmış tüzük var. Burada Gökçekler görevde olmadıkları dönem için valilikten onaylı 22.5.2009 tarihinde Ankara Valiliği'nden onaylanmış yürürlükteki tüzük içerisinde tahrifat yaparak bazı maddeleri çıkarıp, bazı maddeleri değiştirip, bir de yeni geçici madde ekleyerek mahkemeyi yanıltmak amacıyla düzenlemiş olduğu geçersiz ve sahte sayılacak bu tüzüğü Ankara Valiliği'ne onaylatarak, mahkeme dosyasına koymuştur" dedi.

ERCAN ATA - DHA
SON GÜNCELLEME

Bu yapılan işlemin sahtecilik olduğunu belirten Ulu, şunları söyledi:

"MELİH GÖKÇEK EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇU İŞLEMİŞTİR"

Resmi belge üzerinde oynama yapıp sahte belgeyi mahkemeye sunarak yargının kararını değiştirmek amacıyla hazırlanmış bu belgeyi, Ankara Valiliği'ne, İl Müdürlüğü'ne ve İl Derneklerine onaylatıp sahtecilik suçu işlemişlerdir. Bu işin başında sayın Melih Gökçek vardır. Sayın Melih Gökçek, Ankaragücü'nün onursal başkanı, oğlu Ahmet Gökçek'in de yönetim kurulu başkanı olmak üzere işlemler yapılmıştır. 30.8.2009 tarihinde yapılan Ankaragücü kongresi, gündemden madde çıkarılması, bütçe ve bilançonun onaylanmaması üzerine, 28 trilyonun kayıp hale gelmesinden dolayı mahkeme kararıyla kongre iptal edilmişti. Ankaragücü yönetim kurulu da Yargıtay'a belgeleri göndermişti. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan itibaren eşi benzeri görülmemiş bir olay var burada. Geçersiz kongre ile oğlu Ahmet Gökçek'i Ankaragücü'nün başına getiren Melih Gökçek, yargının kararını değiştirmek amacıyla daha öncesinde Ankara valiliğince onaylanmış belgeyi, 29.3.2009 tarihinde onanmış Ankaragücü tüzüğünü, üzerinde oynama yaparak ve üzerinden değişiklikler yaparak o tüzüğü aynı tarihle Ankara Valiliği'ne sunmuş, Ankara Valiliği de bunu onaylamış ve mahkeme dosyasına koymuştur. İki tüzüğün de tarihi 29.3.2009'dur. Bu sahte tüzükte 29.3.2009 tarihinde Ahmet Gökçek ve yönetimi yok. 30.8.2009 tarihinde gelmişler. Ancak bu tüzükteki imzalar Ahmet Gökçek yönetimi ve dönemine ait. Hukukta bunun adı sahte belge ve sahte evraktır. Burada Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'nün görerek nasıl onaylandığı da düşünülmesi gereken bir olaydır. Bu, resmen yargıyı kandırmak için düzenlenen bir belgedir.

"OĞLUN AHMET GÖKÇEK'İ O KOLTUĞA NASIL OTURTTUN?"

Kendisi miting alanlarında hukukun üstünlüğünün olacağını söylüyor. Geriye dönük bir takım usülsüzlükleri gündeme getiriyor. Sayın Başbakanım, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu harekete geçirmeniz halinde 28 trilyonun kimin üzerinde olduğu ortaya çıkacak. 28 trilyon zimmete Melih Gökçek ve oğlu Ahmet Gökçek'in neden göz yumduğu anlaşılacak. Teftiş kurulu bu dosyayı incelediğinde Ahmet Gökçek'in babasının yetkilerini kullanarak yaklaşık 100 trilyon para harcadığı görülecek. Kanuna aykırı sahtecilik, menfaat sağlamak ve diğer gerçekler ortaya çıkacak. Sayın Valim, Ankara'ya hoş geldiniz. Siz, gelmeden önce yapılan işlemlere ilişkin soruşturma açmalısınız. Sayın Cumhuriyet Savcıları; Elimdeki belgeler sahtecilik doğurduğundan suç duyurusunda bulunuyorum. Sayın Melih Gökçek; Şahsınız sürekli televizyonlarda muhalefet partisi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu ve torunu için sigorta yaptığını öne sürerek istifa etmesini ve sahtecilik yaptığını iddia ederek eleştirilerde bulunuyorsunuz. Şimdi de ben size soruyorum. 30.8.2009 tarihli yok hükmünde sayılan bir kongreyi nasıl kabul ettiniz, oğlunuzu o koltuğa nasıl oturttunuz. Usülsüz kanuna aykırı bir kongreye rağmen başkanlık koltuğuna oğlunuzu oturtmak, ona çıkar sağlamak değil mi? İkincisi, sahte evrağı işleme koydurttuğunuzda oğlunuzun yapmış olduğu suçun üstüne gidecek misiniz? Buna göz yummak ta oğlunuza çıkar sağlamak değil mi? Yok hükmünde olduğunu bile bile neden üst üste kongreler yaptınız, kendinizi neden tüzükte bulunmamanıza rağmen, Ankaragücü'nün onursal başkanı olarak ilan ettiniz? Kanuna aykırı işler yapmanıza rağmen yüreğiniz yetiyorsa bu belgelerin sahte olduğunu ispatlayın.

"BU DOSYA, ERGENEKON DOSYASINDAN DAHA FAZLA SUÇ TEŞKİL EDEN DOSYADIR"

Sayın Kılıçdaroğlu, size sesleniyorum. Bu dosya Ergenekon dosyasından daha fazla suç teşkil eden bir dosyadır. Muhalefet partisi genel başkanı olarak adaletten ve hukuktan bahsediyorsunuz. Bu dosyanın peşini bırakmamanızı istiyorum. Sayın Devlet Bahçeli, partiniz hakkında kasetler konuşuluyor ve size suç atılmaya çalışılıyor. Size ve milletvekillerinizden de bu suçun takibini yapmanızı talep ediyorum. Son olara şunu söylüyorum. Bu kongrenin yok hükmünde olduğunu bütün hukukçular söylüyor. 20 yıldır Ankara'nın belediye başkanlığını yapan Melih Gökçek ve hukukçuları neden bile bile lades dedi? Hukuksuz işlemin devam etmesini neden sağladınız. Ankaragücü'nde oğlunuzun başkan olarak kalmasını sağladığınızda çıkarın en büyüğünü gerçekleştirmiyor musunuz ?

"ŞAHİN ULU, BAŞBAKAN'A, CUMHURİYET SAVCILIĞI'NA VE MUHALEFETE SESLENDİ; "BU YAPILAN EVRAKTA SAHTECİLİKTİR"

Bu konuda gereğinin yapılmasını başta Sayın Başbakanımızdan, Kılıçdaroğlu'dan, Bahçeli'den, Alaaddin Yüksel'den, Cumhuriyet Savcısı'ndan ve Türk milletinden talep ediyorum. Sayın Başbakanım, 87 yaşındaki eski Cumhurbaşkanı'na "Otur da bey desinler" diyorsunuz. İşte size yolsuzluk dosyaları. Başbakanlık Teftiş Kurulu'nu harekete geçirin, davanın takipçisi olun, bu işin içinde sizin partinizden birileri var diye olayı ört bas etmeyin, biz de size Sayın Başbakanımız diyelim.

"AHMET GÖKÇEK YETKİSİZ OLARAK 100 MİLYON TL PARA HARCADI"

Ahmet Gökçek yetkisiz olarak 100 milyon tl para harcıyor ve akabinde 33 milyonunu icra yoluyla geri alıyor. Bunun adı zimmet, yolsuzluk ve devleti soymaktır. MKE Ankaragücü kamu yararına dernektir, yani senin, benim diğer insanlarındır. Eğer bu dosyaların üzerindeki imzalar doğruysa vay Valiliğinin halinde. Eğer sahteyse vay Ahmet Gökçek'in haline. 40 tane hukukçuyla konuştuktan sonra ben buraya çıktı. Evden getirmedim bu belgeleri. Belgelerde mahkeme kararı şarttır. Burada hem kanuna aykırılık hem de sahtecilik var.

"SAYIN MELİH GÖKÇEK, BU REZALETİN ALTINDAN NASIL KALKACAKSIN ?"

Bu onay tarihli dosya eğer doğru ise Ankara Valiliği sahtecilik içeren bir belgeyi onamış. Bu kadar hükümetlerde hiç böyle bir sahteciliğe rastladınız mı? İnsanların sahtekarlıklarını bulmak yerine kendi yaptığın işe bakacaksın. Sayın Melih Gökçek, bu rezaletin ardından nasıl kalkacaksın. Sende bu belgeler vardır ama ben yine göndereyim, sen bir daha incele. 2-3 oy için bu kadar seviyeyi düşürürken ben sana soruyorum, Sayın Melih Gökçek, Sayın Başbakan ne olacak? Ortada zimmet kaçağı, yanlış ödemeler var, usülsüzlükler var. Bunların ortaya çıkmasını istiyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz