GeriBasketbol İki takımla Rio'ya...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki takımla Rio'ya...

İki takımla Rio'ya...

Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, "Bu yıl Furkan, Kenan, Cedi gibi genç oyuncular A Milli Takım kadrosuna dahil oldular ve Avrupa Şampiyonası’nda sahneye çıkacaklar. Öncelikli hedefimiz ilk altı içerisinde yer alıp Rio Olimpiyatları vizesi almak. Bunu Potanın Perileri birkaç gün önce gerçekleştirdi. Olimpiyatlara iki takımımızla birden katılmak istiyoruz. Bunu yapacak güçteyiz. Önümüzdeki yıllarda da bu başarı artarak devam edecektir" dedi.

Öncelikle, FIBA U19 Dünya Şampiyonası'nda yarı finale çıkma başarısı gösteren Genç Milli Takımımızı tebrik eden TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, NTV Spor'a önemli açıklamalarda bulundu.

'BUNLAR BİZİM ALTIN ÇOCUKLARIMIZ'

"Bunlar bizim altın jenerasyonlarımız. 96 jenerasyonu Yıldızlar ve Gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu şimdi de U19 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynayacaklar. Sadece 96 değil 94-95-97-98 jenerasyonlarında da en az 4-5 değerli oyuncuya sahibiz. Bunlar bizim altın çocuklarımız. 2023 Dünya Şampiyonası’nın takım kadrosu bu. Bu bir iki yıllık bir çalışma değil, geçmişten gelen on yıllık bir çalışmanın meyvelerini topluyoruz. Tüm jenerasyonlarda büyük başarılar elde ettik ve bu durum bizi şaşırtmadı. Bundan sonra 15 yıl boyunca A Milli Takımımızda hiçbir problem yaşamayacağımıza ve çok başarılı bir süreç geçireceğimize inanıyorum. 2023’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında umuyorum ki şampiyonluk yaşayacağız. Alt yapıdan itibaren çok iyi sporcular geliyor ve bundan sonra da böyle devam edecekler. Sadece oyuncu bazında değil antrenör bazında da çok büyük gelişimler gösteriyoruz."

"Bu yıl Furkan, Kenan, Cedi gibi genç oyuncular A Milli Takım kadrosuna dahil oldular ve Avrupa Şampiyonası’nda sahneye çıkacaklar. Öncelikli hedefimiz ilk altı içerisinde yer alıp Rio Olimpiyatları vizesi almak. Bunu Potanın Perileri birkaç gün önce gerçekleştirdi. Olimpiyatlara iki takımımızla birden katılmak istiyoruz. Bunu yapacak güçteyiz. Önümüzdeki yıllarda da bu başarı artarak devam edecektir."

'BERLİN'DE EV SAHİBİ OLACAĞIZ'

"Avrupa Şampiyonası’nda yer aldığımız gruba baktığımız zaman altı takımdan beşi final oynayabilecek kapasitede. Her gruptan 4 takım çıkacak ve hemen çapraz eşleşmelerle eleme oynanmaya başlanacak. Bence ne yapıp edip grubumuzdan dördüncü olarak çıkmamaya bakmalıyız çünkü Fransa’ya gideceğiz ve Fransa diğer grubu muhtemelen birinci sırada bitirecektir. Dolayısıyla grubu ilk üç içerisinde bitirmek bizim için çok büyük bir avantaj olacaktır. Berlin’de, Almanya’dan sonra ikinci ev sahibi olarak büyük bir başarıya imza atacağımıza inanıyorum. Çünkü biz seyirciyle coşan, seyirciyle oynayan, seyirciyle sahaya daha fazla katkı koyan bir takımız. Dolayısıyla Berlin’deki maçlarımız ev sahibiymiş gibi geçecek."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle