Ege Haberleri

EGE

  İki sevgiliden ilaçlı soygun

  Hürriyet Haber
  25 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 24 Mayıs 2010 - 19:10

  Villalarda, güvenlik amacıyla tutulan köpekleri ilaçlı etle uyuttuktan sonra hırsızlık yapan Ahu Emine Ergin ile sevgilisi Hüseyin Nehir yakalandı. Zanlıların 4’ü villa 11 evden hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

  İZMİR’in Narlıdere ve Balçova ilçelerindeki villalarda, güvenlik amacıyla tutulan köpekleri ilaçlı etle uyuttuktan sonra hırsızlık yapan Ahu Emine Ergin ile erkek arkadaşı Hüseyin Nehir polisin takibiyle yakalandı. Ergin’in, hırsızlık sırasında şık giyinerek şüphe çekmeden villalar ve lüks apartmanların bulunduğu bölgelerde gezip girecekleri yeri belirledikleri öğrenildi. Narlıdere ve Balçova ilçelerinde yaşanan hırsızlık olayları üzerine polis ekipleri, çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmaları sırasında eşkalleri belirlenen biri kadın iki hırsızın, gezdiği aracın türü de tespit edildi. Buna göre bölgede araştırma yapan polis, Kel Fazıl Sokak üzerinde 35 DV 070 plakalı Fiat Doblo marka şüpheli aracı görünce takibe aldı. Takip sonrasında durdurulan araçtaki aramalarda, iki tornovida bulununca Ahu Emine Ergin ile erkek arkadaşı Hüseyin Nehir, gözaltına alındı.
  İlaçla uyuttular
  Hırsızlık Büro Amirliği’ne götürülen iki zanlının, evlerindeki aramalarda ise, tektaş yüzük, 730 TL para, güneş gözlüğü, çok sayıda altın ve imitasyondan oluşan takılar ele geçirildi. Bu arada yine evlerinde ele geçirilen “Rompun” ilacıyla şırıngalar da kullandıkları yöntemi ortaya çıkardı.
  Ahu Emine Ergin’in şık giyinerek villalar ve lüks apartmanların bulunduğu bölgelerde şüphe çekmeden dolaşarak hırsızlık yapılacak olan yeri tespit ettiği ileri sürüldü.
  Adliyeye sevkedildi
  Yerin belirlenmesinin ardından ise, Ahu Emine Ergin ile sevgilisi Hüseyin Nehir, köpek narkoz ilacı olan rompun şırınga edilmiş etle, villalarda güvenlik amacıyla beslenen köpekleri uyuttuktan sonra hırsızlık yaptıkları saptandı. Zanlıların benzer yöntemlerle 4’ü villa 11 evden hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. 8 ayrı hırsızlık olayından poliste kaydı bulunan Ahu Emine Ergin ile Hüseyin Nehir, işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı