Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İki parçalı puzzle

  Hürriyet Haber
  15 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 15 Temmuz 1999 - 00:01

  Caz Festivali'ne Türkiye'den katılan bir diğer grup da Mehmet Can Erdoğan ve Yasemin Bozbeyoğlu ikilisinden oluşan Cold House. Geçen yıl ‘‘Roxy Müzik Günleri’’nde birincilik ödülü alan Cold House, bu gece Roxy'de saat 23.30'da bir konser verecek. Cold House'a gitarda Sıtkı Sırtanadolu, viyolonselde Süheyla Köse, trompette Cana Çankaya, elektronik ritm programlamada Emre Can, klarinette Ali Aydoğan, saksofonda İlhan Babaoğlu, kanunda Ali İlhan, vurmalı çalgılarda Kemal Taşpınarlı ve Berat Tekin eşlik edecek.

  Cold House'un ilk albümü ‘‘Swim With Me’’ birkaç hafta önce piyasaya çıktı. Müziklerini Mehmet Can Erdoğan'ın, sözlerini Yasemin Bozbeyoğlu'nun yazdığı albümde, ikisi enstrümantal 14 İngilizce parça yer alıyor. Büyük bir uyum içinde çalıştıklarını, aralarında kuvvetli bir iletişim olduğunu belirten ikiliden Mehmet Can Erdoğan bu uyumu şu sözlerle anlatıyor: ‘‘Bu müzikler benim değil, bu sözler de Yasemin'in değil, bu parçalar bizim. Mesela ben bir parça yapıyor ve hissettiklerimi Yasemin'e anlatıyorum, o onu yaşıyor ve üzerine gidiyor. Aynı şey benim için de geçerli, onun bir kelimesi yüzünden parçanın tamamını değiştiriyorum. Yasemin'li iki parçalı bir puzzle gibiyiz, tek başınayken hiçbir anlamı olmayan, birleştiğinde derin anlamlar taşıyan bir bütün.’’

  Yaptıkları müziğe bir isim vermektense onu bir duygu bütünlüğü olarak adlandırmayı tercih ediyor Cold House. Bununla birlikte, albüme hüzünlü bir drum'n'bass sound'unun hakim olduğunu söyleyebiliriz. İkilinin ‘‘Swim With Me’’ albümünün ardından bu gece vereceği konser, yeni ve iddialı bir grubu tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

  Bilet fiyatı: 6 milyon TL.

  Festival biletleri AKM Caz Festivali gişelerinden, Uzelli Şaşkınbakkal, Bakırköy Carousel, Altunizade Capitol ve Etiler Akmerkez alışveriş merkezlerindeki Festival standlarından temin edilebilir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı