Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'İki maçımızı da kazanacağız'

Fenerbahçe'nin genç file bekçisi Volkan Babacan, ilk yarının bitmesine 2 hafta kaldığını hatırlatarak, 'Kalan iki maçımızı da kazanacağımıza inanıyorum' dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamada bulunan Volkan Babacan, zorlu bir  dönemden geçtiklerini dile getirerek, öncelikle Ankaragücü maçını mutlaka  kazanmaları gerektiğini belirterek, “Bütün futbolcular ve hocamız kazanmak  zorunda olduğumuzun farkındayız. Bu durumdan çıkmak için tek bir şey var, o da  galibiyet” dedi.

Ankaragücü maçını kendi sahalarında seyircisiz oynayacaklarını dile  getiren Volkan Babacan, “Galibiyetlerimizde taraftarımız çok önemli rol oynuyor.  Gücümüzü taraftarımızdan alıyoruz. Taraftarımız bizim ayrılmaz bir parçamız.  Taraftarımızın olmaması bizi biraz zorlayacak ama bu maçta kazanmaktan başka  çaremiz yok. Son dönemde yaşanan olumsuz gelişmelerden çok iyi dersler aldığımızı  düşünüyorum. Bundan sonra yeni bir sayfa açacağız ve bizim daha kötüye  gideceğimizi düşünenlere de iyi bir cevap vereceğiz” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE'DE AS-YEDEK AYARIMI YOK”

Fenerbahçe futbol takımında as-yedek ayrımı olmadığını ve herkesin bu  takımın önemli bir parçası olarak görüldüğünü dile getiren Volkan Babacan,  “Takımda oynayan-oynamayan diye bir şey yok. Bir başarı elde ediyorsak hepimiz  çok seviniyoruz” dedi.

Genç kaleci, mağlubiyetten sonra da aynı şekilde üzüldüklerini  kaydederek, “Birimizin diğerinden farklı olduğunu düşünmüyorum. Hocanın  seçimine, oyuncu tercihine hepimiz saygı duymalıyız. Herkes elinden geldiği kadar  çalışıyor. Burada tek bir hedef var, o da Fenerbahçe'nin başarısı, Fenerbahçe  taraftarının mutluluğu. Onun için çalışıyoruz. Takım içinde uyumsuz bir hava yok.  Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor hiçbir problem yok. İnşallah kötü günleri  unutturacağız” diye konuştu.

“KAYBEDİLEN BİR ŞEY YOK”

Gelinen noktada aslında hiçbir şeyin kaybedilmediğini, ama bir an önce  toparlanmaları gerektiğini vurgulayan Volkan Babacan, “İlk 8 haftada üstün bir  performansımız vardı, istediğimiz sonuçları alıyorduk. Daha sonra bu  performansımız geriye düştü, bize yakışmayan maçlar oynadık ve doğal olarak da  kaybettik. Fakat daha hiçbir şeyi kaybettiğimizi düşünmüyorum. Daha uzun bir  periyot var, sezon sonunda gülen taraf biz olacağız. Tek düşüncemiz kalan iki  maçımızı da kazanarak bu devreyi lider bitirmek. Ankaragücü maçını kazanmak  istiyoruz daha sonra Trabzonspor'u da yenip, devreyi lider bitireceğimize  inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de forma giymenin büyük bir şans ve ayrıcalık olduğunu  belirten Volkan Babacan, sözlerini şöyle tamamladı: “İkinci kaleci olmak zor bir durum. Çünkü kalecinin her zaman oynaması  lazım ama şu an Volkan ağabey oynuyor, hak ediyor ki oynuyor, hocamız ona görev  veriyor. Milli takımın kalesini de o koruyor. Çok iyi anlaşıyoruz, aramızda bir  sıkıntımız yok, hiçbir problemimiz olmadı, olmaz da. Herkes her an bu kaleye  geçebilir, onun için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz ve sıra bize geldiğinde de  elimizden geldiğince Fenerbahçe kalesini layıkıyla koruyacağımıza eminim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz