Gündem Haberleri

  İki liselinin ölümünde sır çözülemedi

  Mustafa İNSAN / DHA
  15.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin’de başlarına sıkılan birer kurşunla ölen ve önceki akşam portakal bahçesinde cesetleri bulunan lise öğrencileri Tuğba Gül Ateş (16) ile Hüseyin Akdoğan’ın (17) intihar mı ettikleri, yoksa cinayete mi kurban gittikleri henüz belirlenemedi.

  Şevket Pozcu Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi Ateş ile sevgilisi olduğu ileri sürülen Denizcilik Lisesi son sınıf öğrencisi Akdoğan’ın cesetlerinin yanında 2 boş kovan bulundu ancak tabancaya rastlanmadı.

  Ailesi çocuğa karşıydı

  Gençlerin cenazeleri dün ailelerine teslim edildi. Tuğba’nın cenazesi memleketi Adana’da toprağa verildi. Polis babasının tabancasını alarak ortadan kaybolan Tuğba Gül Ateş’in ailesinin, kızlarının Hüseyin Akdoğan’la arkadaşlığını bitirmesi için baskı yaptığı ileri sürüldü.
  Kızını bulmak için çeşitli yerleri arayan 3 çocuk babası Resul Ateş, polis merkezinden tüm birimlere, okul formasıyla evden ayrılan kızının, sahil kesiminde intihar edebileceğini de anonsla duyurdu.

  İntihar süsü de olabilir

  Polis, Tuğba’nın ailesinin baskısı nedeniyle iki gencin intihar ettiği ihtimali üzerinde duruyor. Tuğba’nın babasına ait tabancayı alıp portakal bahçesinde buluştuğu Hüseyin’e verdiği, onun da önce Tuğba’yı ensesinden vurup ardından namluyu kendi şakağına dayayıp tetiği çektiği düşünülüyor. Kayıp olan tabancanın da bölgedeki tinerciler tarafından alınmış olabileceği belirtiliyor.
  Soruşturmayı çok yönlü yürüten polis, Tuğba ve Hüseyin’in öldürülmüş ve olaya intihar görüntüsü verilmiş olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.

  Bu arada, olayda kullanılan silahın polis baba Resul Ateş’e ait olup olmadığı henüz kesinlik kazanmadı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı