Ege Haberleri

  İki liralık kontör cinayetine 14 yıl

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de kontör satın almak isteyen müşterisiyle 2 lira yüzünden tartışan ve müşterisi Mustafa Karakuş’u (35) başından silahla vurup öldüren Ali Kısmet (39) müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

  11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu yargılanan Ali Kısmet, olayda hayatını kaybeden Mustafa Karakuş’un annesi Cemile Karakuş ile tarafların avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianamede sanık Ali Kısmet’in “Kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.
  Çok pişmanım
  Ali Kısmet, Mustafa Karakuş’un olay gecesi arkadaşlarıyla büfeye geldiğini 100 kontör isteyip 22 lira varmesi gerekirken 20 TL verince kavga çıktığını anlattı. Kısmet, “Bana küfrederek, ‘Her yerde 20 lira sende neden 22 lira’ dedi ve bağırmaya başladı.Silahımı alıp havaya bir el ateş ettim.Silah olan elimle suratına bir yumruk vurayım derken, kazayla silah patladı. Çok pişmanım” dedi. Mahkeme, Kısmet’i önce  müebbet hapis cezasına çarptırdı, tahrikin etkisi altında suçu işlediğini ve duruşmalardaki saygılı davranışı nedeniyle cezayı 12 yıl 6 ay hapse indirdi. Kısmet, ruhsatsız silah kullanmaktan da 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı