Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İki kurbandan sonra önlem

  DHA Adana - Fatih KARAÇALI
  21 Mayıs 2011 - 13:39Son Güncelleme : 21 Mayıs 2011 - 13:46

  Adana’da 19 Mayıs’tan bu yana kayıp iken sulama kanalında cesetleri bulunan 12 yaşındaki Abdülrezzak ve 9 yaşındaki Abdülrahim Yüksel kardeşlerin cenazeleri, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Yüreğir Belediyesi ise boğulmalara karşı sorumluluk bölgesindeki sulama kanallarının kenarına 2 metre yüksekliğinde korkuluk yapmaya başladı.

  Abdülrezzak ile kardeşi Abdülrahim Yüksel’in cenazeleri Asri Mezarlık’a getirilip, burada yıkandı, cenaze namazlarının kılınmasının ardından Kürkçüler Mezarlığı’na götürülerek defnedildi.

  ANNEANNELERİNİN YANI GİDİYORLARDI

  Cenazelerin getirilişi sırasında çocukların yakınları gözyaşlarına boğuldu, tabuta sarılarak ağıt yaktı. İsmail Sefa Özler İlköğretim Okulu 6’ncı ve 3’üncü sınıf öğrencileri olan kardeşlerin, zaman zaman ayakkabı boyacılığı yapmakla birlikte tatil günü olan 19 Mayıs’ta aynı mahallede oturan anneannelerini görmek için evden çıktıkları belirtildi.

  KARDEŞLERİN CENAZESİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

  Çocukların dayısı Mehmet Yüksel, "Okulun tatil olması nedeniyle, evden 2 sokak ilerideki anneannelerinin yanına gitmek için çıkmışlar. En son da sulama kanalı kenarında görülmüşler. 2 gün boyunda hastanelere, karakollara, her yere baktık. Haber alınamayınca Kayseri’deki kayıp çocuklar aklımıza geldi. Kaçırılmış olabileceklerini düşündük. Bugüne kadar kanal çevresine hiç gitmedikleri için aklımıza gelmedi. Ama en son çare olarak da kanalı kapattırıp bakmayı düşündük. Sonunda da her ikisinin cesedini bulduk" dedi.

  Havaların ısınmasıyla birlikte sulama kanalında boğulma olaylarının başladığını belirten mahalle sakinleri, "Şehir merkezinde, yerleşim birimlerinin bulunduğu bölgelerde açıktan giden kanallar her zaman tehlike saçıyor. Belediyenin çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

  Yüreğir Belediyesi de, boğulmalara karşı sorumluluk bölgesindeki sulama kanallarının kenarına 2 metre yüksekliğinde korkuluk yapmaya başladı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı