Ege Haberleri

  İki istifaya yorum

  Burcu TANER, (DHA)
  23.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Bülent Akgerman, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki’nin yoğunluk gerekçesiyle istifa etmelerinig yorumladı.

  Konuyla ilgili bazı gazetelerde, Demirtaş’ın istifasının Ümit Boyner’in Diyarbakır gezisi ile ilgili yorumlarından sonra gerçekleştiğine işaret edildiğini ancak bunun yanlış olduğunu vurgulayan Akgerman, “Ekrem Bey bir kaç yıl önce istifasını vermişti. Ben bizzat tekrar düşünmesini rica etmiştim ve böylece bir kaç yıl daha devam etti. Ayrığılın son olayla kesinlikle ilgisi yoktur. Bu durumu bilinmemesi bu şekilde yorumlanmasına yol açmış olabilir” diye konuştu.

  Kolay zaman ayrılmıyor

  Mehmet Tiryaki ile ise zaman zaman TÜSİAD’la ilgili görüşmelerinin olduğunu hatırlatan Akgerman, “Ancak böyle bir düşüncesi olduğunu söylememişti. Nedenini kesinlikle bilmiyorum ama gerçekten bir kurumun hele hele kamu kurumu niteliğindeki bir örgütün başında olunca zaman ayırmak pek kolay olmuyor. Kendisi ile de en yakın zamanda görüşeceğim” dedi.

  Akgerman, iki istifanın İzmir’in TÜSİAD’taki etkinliğinin yok olmayacağını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı